Pomoc WebDAV i certyfikat

msu

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2014
27
1
3
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Chciałem udostępnić zasoby przez webdav. Jednak napotkałem problem braku uprawnień na windows 7.
W instrukcji jest coś takiego: QNAP - Resources - Tutorials - Connect to WebDAV shared folders on QNAP NAS from Windows 7
Jednakże ta aplikacja netdrive to wersja 30dniowa, a zmian w rejestrze nie będę przeprowadzać i każdemu polecać. Pozostaje sposób z wgraniem certyfikatu.
Czy da się wymusić, aby akceptował domyślny certyfikat, czy jedyny sposób to rejestrować w jakiejś zewnętrznej firmie ?
Z tego co widzę, S ma usługę rejestracji indywidualnego certyfikatu:
Darmowy certyfikat SSL dla S | BackUp Academy - Blog o backupie, macierzach i serwerach plików
 
Szczerze nie wiem, po co Ci soft platny, jak bez tego tez to powinno smigac.
Bo z tego zrzutu ekranu z tej apki - to poza interfejsem (wszystko w 1 oknie) nie widze potrzeby uzywania.
Jesli foldery udostepniasz z QNAPa >> QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)
- Resources - Tutorials - Access your QNAP NAS remotely via WebDAV

To zakladam, ze masz potworzonych uzytkownikow, a jesli ich masz to im dajesz prawa do folderow (to co moga sobie zmapowac) [uzytkownik + haslo = dostep do takiego a nie innego zasobu]
do czego beda mieli wglad itd.
Nie pamietam, ale z certyfikatem, nie powinienes miec problemow - akceptujesz i jazda ;)Mozliwe, ze po czesci ten Topic Ci pomoze, albo cos wyjasni >>> Rozwiązany - Dyski sieciowe i hasło

BTW:
nie zabardzo wiem, gdzie masz problem - nie mozesz sie zalogowac -> zarzuc ekran, ktory Ci wyskakuje (czy to hipotetyczna sytuacja)
Czy na pewno logujesz poprawnym userem/haslem do tego zasobu ?Dorzucic moge jeszcze to:
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Przecież w tym linku od qnap jest dokumentacja ...

W przeglądarce, gdy próbuje się odwołać do danego zasobu (po wprowadzeniu loginu i hasła) pojawia się komunikat:

Forbidden
You don't have permission to access zasób on this server.

Apache Server at adres_strony Port 8081

Natomiast windows

upload_2014-11-1_0-28-11.png


W tym programieupload_2014-11-1_0-27-12.png
 
Przecież w tym linku od qnap jest dokumentacja ...
Sorry, uzywalem przyciemnionego monitora i jakos mi sie zlal ten link z tekstem.

Poswiecilem troche czasu i sprobowalem u siebie tez to uruchomic - potwierdzam nie dziala z firmware 4.1.1 Build 1003 (pewnie z kazdym 4.1.1)

Z tego co znalazlem na necie to:
QNAP NAS Community Forum • Login

Wyglada na to, ze dopiero poprawia to w 4.1.2 (czytajac na szybkiego caly topic)
Mozesz sprobowac i obnizyc FirmWare, ale nie polecam ze wzgledow bezpieczenstwa.
Czy da się wymusić, aby akceptował domyślny certyfikat, czy jedyny sposób to rejestrować w jakiejś zewnętrznej firmie ?
Z tego co widzę, S ma usługę rejestracji indywidualnego certyfikatu:
Darmowy certyfikat SSL dla S | BackUp Academy - Blog o backupie, macierzach i serwerach plików
Majac wolna chwile, znalazlem, ze na Qnap'ie tez da rade zainstalowac darmowy certyfikat SSL:
zrodlo >>> QNAP NAS Community Forum • View topic - Success Installing SSL Certificate
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus