Pomoc Windows 10 i kontroler domeny samba

Mariuszynski

Entry Technician
Q Associate
13 Marzec 2015
46
11
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam,
mam dwa urządzenia QNAP TVS-471 oraz TS-253 Pro. Na obu zainstalowałem VIRTUALKĘ Windows 10. Różnica jednak jest taka, że TS-253 Pro pracuje na protokole smb 2.1 i świetnie współpracuje z kontrolerem domeny, natomiast aby do kontrolera domeny w TVS-471 można było podłączyć Win 10 to protokół samby muszę ustawić na 1.0 co najgorsze, i tak nie kopiuje się profil mobilny. W Windows 10 pojawia się komunikat "zalogowano się do profilu tymczasowego...". Na obu urządzeniach jest przecież to samo oprogramowanie QTS firmware 4.1.3. Proszę o pomoc.
 
Z doświadczenia wiem, że na pytania związane z Microsoftem nie odpowiada się na pół roku po wydaniu oficjalnym.
Podczas projektowania AmbiLight spotkałem już nieraz błędne działanie DirectX'a, które zamiast zostać naprawione zostało zamienione na inny schemat.
 
Windows 10 ma uwalonego klienta domeny i SMB.
Ja na dodatek w buildzie 10130 mogę przejrzeć dostępne udziały sieciowe na serwerze NAS pracującym pod SMB 3.0, ale nie mogę już ich zamontować. Na szczęście przychodzi rozwiązanie w postaci niezawodnego od prawie dekady skryptu, nr. 3:
How-To - Mapowanie udziałów sieciowych w Windows Vista i nowszym
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
całe szczęście pod moją TS-219P+ nie ma problemów:
upload_2015-6-14_17-3-9.png