Windows Vista i 7 nie widać serwera w otoczunie sieciowym ??

Voodoo4

Passing Basics
Beginner
30 Grudzień 2009
27
1
3
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam

Jak w temacie pod tymi systemami jest problem z pojawianiem sie serwera NAS pod XP wszystko smiga idealnie wchodze w otoczenie sieciowe i pojawia sie serwerek i mozna przegladać zawartość z posiomu explorera windows.
Pod Vista i 7 czasami sie pojawia a czasami nie. Pod 7ka daje wyszukiwanie i znajduje serwerek ale pod Vista nie da sie wyszuiwać w sieci komputerow jak to miało miejsce w XP.

I co ja mam zrobić aby pojawił się ten serwerek bo chciałbym zmapować sobie dyski na kompie z systemem Vista !

Po wejsiu w otoczenie sieciowe pojawia sie NAS (nazwa mojego serwera) ale po kliknieciu otweira sie przegladarka i laduje strona wejsiowa do serwera.

Pozdrawiam i prosze o pomoc !
 
yyy.. a nie znasz adresu IP QNAPa ? (albo jego nazwy w Twojej sieci lokalnej?)
otwórz sobie 'Komputer' i pod paskiem adresu powinien być przycisk 'Map network drive' (mapuj dysk sieciowy) (jeśli nie ma to naciśnij lewy alt i w 'Tools' (narzędzia) go znajdziesz).
Wybierasz sobie nazwę dysku i wpisujesz nazwę sieciową zasobu (\\nazwa_sieciowa_qnapa\udział albo \\ip_qnapa\udział) i zaznaczasz 'Reconnect at logon' (połącz przy logowaniu) i 'Connect using different credentials' (połącz używając innych danych do zalogowania) i potem wpisujesz dane użyszkodnika do zalogowania na QNAPie.