Pomoc Windows widzi/ nie widzi NAS

Fremen

Passing Basics
Beginner
1 Luty 2023
21
2
3
55
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Jak w tytule. Dzisiaj windows widzi nasa. Po wyłączeniu komputera i włączeniu następnego dnia, już nie. Czasami pomaga zmiana portu ethernet na inny. Co sie dzieje?
 
200.gif


A tak poważniej bo kula nic nie pomogła - jaka konfiguracja (co z czym połączone i w jaki sposób), jaki jest problem (brak połączenia czyli nie działają udziały, nie da się dostać do konfiguracji nasa czy jeszcze coś innego?), czy w momencie wystąpienia problemu oba urządzenia są w tej samej sieci lokalnej lub jest skonfigurowany prawidłowy routing miedzy sieciami?
 
Zacznę od początku. NAS jest podpięty kablem pod router. Tak samo komputer PC. Są w jednej sieci lokalnej. Po włączeniu komputera Windows widzi NAS jako komputer. Tak jak dekoder TVSat. Kiedy chcę wejść do środka
pojawia się ten komunikat:

1675352546645.png


Czasami po zabawie kablami (przepinania do innego gniazda ethernetowego) zadziała, mam dostęp do NASa. Ale tylko do ponownego uruchomienia komputera.

Mam wrażenie, że cała heca zaczęła się po zmianie dostawcy Internetu. Miałem po kablu telefonicznym, teraz jest światłowód. Oczywiście zmienił sie też modem/router. Ale nie jestem pewien.
 
1675358125166.png


Nie było piszczenia ? Albo je wyłączyłeś , albo nie wcisnąłeś dobrze reseta .. no chyba że wyłączyłeś opcje reset w panelu zarządzania Q :D

Widzę też że masz dwie karty sieciowe w kompie, wyłącz tą drugą dla testów i sprawdź czy nas bedzie dobrze widoczny.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qfinder
  2. qfinder nie widzi
  3. nas w sieci lan
  4. widzi
  5. brak połaczenia ssh
  6. SMB nie widzi NASa w windows
  7. brak w sieci
  8. reset qnap
  9. qfinder nie znajduje
  10. Qfinder widzi ale nie mozna sie zalogowac
  11. windows nie widzi NAS
  12. qfinder dns
  13. reset
  14. brak połączenia z nas
  15. nie można się zalogować
  16. brak połaczenia
  17. Qfinder pro nie widzi