Witajcie :) Problem z ptz w kamerze z Chin ;)

bandziorw

Nowy użytkownik
Noobie
26 Wrzesień 2019
2
0
1
43
Prudnik
github.com
QNAP
null
Ethernet
40 GbE
Zakupiłem kamerę z Ali model : MC400L_AF 20x optyczny zoom +10 cyfrowy , 360 PTZ 5Mpx przetwornik, okazało się, że sprzęt całkiem zacny jak za tą cenę ( z cłem wyszło ok 1000 zł ) Beovision zrobił dobre, ładne oprogramowanie słowem miód malina.
Uszczęśliwiony strzałem w dychę postanowiłem kupić kolejną. Zaglądam więc na ali, wpisuję hasło 30x ptz 5mp ip camera a w wynikach pokazuje się wizualnie dokładnie taka sama kamera z HASecurity tyle, że o kolejne 30 usd tańsza! Nie może być myślę i bez opamiętania wciskam Kupuj...

Druga PTZ przychodzi po 3 tygodniach... Otwieram montuję odpalam ... i pierwsze rozczarowanie ... NETSurvelience WEB ... brzydkie okrojone SDK. no ok przeżyję myślę, liczy się funkcjonalność, i tak kamera będzie obsługiwana przez NVR.
Skonfigurowałem kamerę, ustawiłem na niej presety a nawet tracka, widzę że działa, powędrowała więc na wieżę kościoła, by oglądać z góry całe miasto...

No i działała przez 3 dni, aż coś się zaczęło z nią kaszanić ...

W nocy obraz zrobił się purpurowy i już tak zostało ... nawet za dnia, wiem że zepsuło się coś z IRCUTem, ale sądząc że to problem softowy podjąłem próbę "naprwy" firmwarem...

Onvifem sprawdziłem co to za HW, później jeszcze dedykowany DeviceManager widzę jaki HW po wersji w informacji o urządzeniu, Szukam w necie. Znajduję https://www.unifore.net oraz http://www.xiongmaitech.com najpierw unifor, znajduję właściwy soft uwzględniając przetwornik oraz sterownik upload firmware - sucessful ! loguje się na kamerę - bez zmian.
później sprawdziłem jeszcze xionga to samo. tyle że firmware był bardzo świeży z 2019 maja.

Nic nie pomogło, ściągnięcie kamery z wieży nie jest banalną sprawą, więc jeszcze 2 dni kamera była orana zdalnie, co zaowocowało tym, że obraz wrócił do normy lecz została utracona zdolność PTZ, obojętnie czy z NVR Hikvision, czy Dahua czy przez CMS czy przez IE, nic zero reakcji... Chociaż kamera się poruszała ... sama po jakiejś przypadkowej trasie presetów bez sensu. Na routerze żadnego podejrzanego ruchu do Chińskich ani rosyjskich serwerów nie zanotowałem...

Nadszedł dzień demontażu. Kamera znalazła się na biurku i została pierwszy raz rozebrana .
W środku Hi3516 tak jak zakładałem , CMOS 5239 ok pasuje, jeszcze raz wgrywam soft kamera wstaje i dalej DUPA, kręci się po swojem i nie reaguje na polecenia PTZ ...

Onvif device tester tool 16.01 pokazał kilka błędów ale za głupi jestem na ich debugowanie .

Jak sądzicie, będzie coś z tego? można jakoś ogarnąć pamięć i wykasować te presety?

nadal mam nadzieję na jej odratowanie , POMÓŻCIE PROSZĘ
Pokaż załącznik aae01.alicdn.com_kf_HTB1UU_tL3HqK1RjSZFEq6AGMXXaU_H_265_5MP_25c778176c47e355562f5a2fe4aba89251.jpg
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. DAHUA IPC
  2. kamera ONVIF