Witam forum jaki qnap?

Dealer25

Nowy użytkownik
Noobie
21 Marzec 2022
5
0
1
42
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam jestem nowy na forum witam wszystkich :). Ma dylemat, interesuje mnie tani qnap który będzie służył tylko do pobierania torrentow gdy ja bede w pracy z możliwością dodawania ich zdalnie przez aplikacje w telefonie, dodatkowo będzie służył jako backup dwóch iPhonów i jednego MacBook, dyski już mam 2x3tb w red, router jaki posiadam to Asus ac5300 gaming.
Mam dwie opcje albo nowy podstawowy ts230 lub używany kilku letni ts251a (cały komplet z pilotem) obydwa mogę kupić za 700 zł wiadomo drugi jest na Intelu ma możliwość dołożenia ram itp ale niewiadomo ile pochodzi. Co byście doradzili ?
 
nie zabolało ! jedno małe zwycięstwo dzisiaj ! :D

jeśli patrzysz w strone rTorrent-PRO - tylko nasy z CPU Intel/AMD (ale nie ATOM!):
TS-230 nope
TS-251A - za 700 zł może byc , ale bez szału

prędzej bym patrzył w TS-453D - bardzo dużo opcji do rozbudowy
 
nie zabolało ! jedno małe zwycięstwo dzisiaj ! :D

jeśli patrzysz w strone rTorrent-PRO - tylko nasy z CPU Intel/AMD (ale nie ATOM!):
TS-230 nope
TS-251A - za 700 zł może byc , ale bez szału

prędzej bym patrzył w TS-453D - bardzo dużo opcji do rozbudowy
No tak ale ts-453d kosztuje 3 razy tyle :) mam budżet powiedzmy 1000 zł na używkę może ktoś coś ma lepszego na sprzedaż na forum niż 251a? :)
 
QNAP TS-251B 2 Bay Desktop NAS with 8GB RAM | eBay

Miał bardzo lekki żywot.
Żadnych maszyn wirtualbych, dokerów itp.
Tylko torrenty ściągał, właśnie tak jak napisałeś (obsługa z telefonu) i filmy z niego oglądałem, po sieci. Głównie Procek był obciążony na nie więcej niż 15%
 
Ale nie 8Gb ram, tylko 2Gb ram.
Za 8Gb RAM, dałem około 250zł.
Mogę obniżyć cenę do 1000zł, jak znajdę tą kość 2Gb z którą kupiłem NAS oryginalnie.
 
Ale nie 8Gb ram, tylko 2Gb ram.
Za 8Gb RAM, dałem około 250zł.
Mogę obniżyć cenę do 1100zł, jak znajdę tą kość 2Gb z którą kupiłem NAS oryginalnie.
Nie wiem czy znajdzie się chętny aby zaoszczędzić 280 zł kupując stary model, wg mnie lepiej kupić nowy z pełna gwarancją :) podziękuje za ofertę
 
No dobra, obniżyłem cenę do 200
funtów z tym 8Gb RAM.
(Czyli jakieś 1100 zł).
 
Nie wiem czy znajdzie się chętny aby zaoszczędzić 280 zł kupując stary model, wg mnie lepiej kupić nowy z pełna gwarancją :) podziękuje za ofertę
To po co szukasz używanego, jak uważasz, że lepiej kupić nowy....
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts230 usb
  2. ts-251D
  3. jaki router
  4. Ts251a
  5. Jaki nas kupic
  6. Ts-453d