Pomoc Witam. Jestem nowy ;) proszę o pomoc. Kilka pytań do Państwa mam.

logic123

Passing Basics
Beginner
13 Styczeń 2022
18
1
3
40
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry.
Jestem nowym użytkownikiem Qnap TS-230 i trochę wszystko wydaje się skomplikowane, ale powoli zaczynam się wdrażać.

Mam pytanie:
1. Czy można całkowicie wyłączyć usługę "migawki" , tak aby po prostu system ich nie robił? Jeśli tak to gdzie?

2. W DLNA na telewizorach i w aplikacji QuMagie miniatury zdjęć się wczytują(widać je) a miniatury od wideo niestety nie, jest tylko szare pole i czas filmu. Niby wszystko zindeksowane i usługa thumbnail generation w mulimedia console jest "completed" na zielono a miniatur nie widać od wideo. Co robić?

3. Mam na chwilę obecną 1szt dysku 4tb, pracuje jako "pojedyńczy" planuje dokupić drugi aby system zaczął pracować w macieży (lustrzane odbicie, na oby dwóch dyskach ma być dokładnie to samo) jak przeprowadzić procedurę dołączania drugiego dysku aby to się udało bez utraty danych na pierwszym.

za pewne już padały podobne pytania, jednak będę mega wdzięczny jeśli ktoś z Panstwa zechciałby mi pomóc.
z góry dziękuję
szymon
 
1. Czy można całkowicie wyłączyć usługę "migawki" , tak aby po prostu system ich nie robił? Jeśli tak to gdzie?
Trzeba było zrobic dyski jako proste pełne , to permanentnie rozwiązuje problem.
W opcjach zarządzania dyskami jest manager migawek, po prostu wyłącz je tam.

2. W DLNA na telewizorach
Not supported ! DLNA nie jest standardem. Czemu ? poczytaj forum.

a miniatury od wideo niestety nie, jest tylko szare pole i czas filmu.
Niewspierany kodek wideo - przerobić na coś normalnego albo żyć z tym. W końcu możesz zmienić nazwe pliku ?

nie ma takiego słowa w języku polskim.

jak przeprowadzić procedurę dołączania drugiego dysku aby to się udało bez utraty danych na pierwszym.
opisane pierdyliard razy na forum (Udzielamy pomocy - Dodanie dysku i stworzenie RAID 1 (mirror)) i w podręczniku QNAPa: Online RAID Level Migration
 
Dziękuję za odpowiedz.
ps. z miniaturkami poradziłem sobie tak, że zainstalowałem apkę CAYIN coś tam i wczytują się wszystkie miniaturki :)
zabieram się za lekturę którą podał mi Pan w linku co do dysków.

sorry za błędy, czas mnie goni i czasami za szybko chce coś napisać ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. miniatury wideo
  2. Qumagie
  3. Nie widać zdjęć na tv
  4. miniatury wideo dlna
  5. CAYIN
  6. miniatury na tv