Witam się z Państwem :)

Gw-Service

Passing Basics
Beginner
8 Luty 2020
26
4
3
42
Ruda Śląska
gw-service.pl
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich. Mam na imię Grzegorz, w IT siedzę z 20 lat, prowadzę mała jednoosobową działalność z zakresu IT. Pracuję na etacie ;) w innej firmie.
Sam prowadziłem w życiu z 3 fora :) ale brak czasu spowodował że jedyne forum jakie mi zostało to "...kochanie co trzeba kupić po drodze..." :p :p
A tak serio, posiadam u siebie i u kliku klientów parę urządzeń QNAP-a. Zawsze to forum przychodziło mi z pomocą, znajdowałem to czego potrzebuję, więc naturalnym jest dołączenie do tej społeczności i podzielenie się wiedzą jaką posiadam, jak i również czerpanie z wiedzy innych.
Doświadczenia ?
Nie jestem młodym magikiem który wszystko wie. Uczę się na błędach. Po 3 akcji Qlocker-a naumiałem się że stara zasada wepnij dysk, zrzuć dane, wypnij dysk :p do dziś pozostaje najlepszą i najpewniejszą wersją Backup-u.
Własna zabawka (jak mawia moja żona :p)
TS-453be - 8GB -Karta rozszerzeń + 2 x 256GB NVMe do tego 4 x 2TB - RAID-mirror na dwie pule pamięci :)
TS-231P - 1GB - 2 x 2TB - stara poczciwa maszyna "ratownik" taką ksywkę ma :p ;
Urządzenia w władaniu, a bardziej w zarządzaniu:
TS-231P2 - 1GB - 2 x 1TB - Mirror
TS-453Be - 16GB - karta PCI-e + 2x 512 SSD NVMe do tego 4 x 4TB - mirror na dwie pule pamięci - Backup (szyfrowany) i Dane - for all;
TS-231P - 4GB - 2x1TB - mirror;
TS-231P - 2GB - 2x2TB - mirror;

No to tyle na początek (w ciągu dwóch tygodni, 2 kolejne urządzenia odpalam)

Czego nie wiem ? Wszystkiego, taka postawa pozwala mi zdobywać wiedzę i się nią dzielić jak już pisałem wcześniej.

Zasady ?
Możesz pomóc, pomóż a to wróci do Ciebie.
Nie wydawaj kasy bez potrzeby.
Rzeczy niemożliwe od ręki, cuda do trzech dni :) to tak żartem.
 
upload_2021-6-9_21-52-2.png


Teraz mamy wszystko nagrane ! :D
 
  • Wow
Reakcje: Gw-Service

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dwie pule pamieci