Witam

adasiek231

Nowy użytkownik
Noobie
14 Listopad 2017
0
1
2
47
Kraków
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 GbE
Wczoraj stałem się posiadaczem QNAP TS-251 wcześniej trochę czytałem co wybrać i zdecydowałem się na firmę QNAP a nie S. Pierwsze wrażenie jest ok ale z konfiguracją niestety mam problemy - a niby miało to być takie proste :( czeka mnie dużo czytania - na razie jestem nie zadowolony.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
W końcu dasz radę, ale fakt wybrałeś urządzenie trudniejsze w obsłudze w porównaniu do S. Nie wiem co zadecydowało o wyborze, ale zawsze możesz sprzedać lub oddać jeśli kupiłeś przez internet (masz 14 dni) i kupić inne urządzenie.
 
Dwa dyski po 2TB i macierz kupiłem w x-kom, czytając wydawało mi się że qnap jest bezpieczniejszy i mniej narażony na ataki niż S chodzi mi o bezpieczeństwo udostępniania plików w sieci ale może się mylę jestem tylko zwykłym użytkownikiem. Mam w domu 4 komputery i 3 smartfony wkurza mnie bałagan bo na każdym coś mam i wiecznie problem z odszukaniem danych lub jak coś zapisze na jednym to potem używam innego kompa i już tych danych nie mam, dlatego chciałem mieć jakieś urządzenie aby wszystko trzymać w jednym miejscu dodatkowo zabezpieczyć przed utratą (pada dysk wszystko poszło...) tu mam dwa dyski i RAID1 co napewno zwiększy bezpieczeństwo dodatkowo pod usb podepnę sobie dysk 1TB i tam co jakiś czas też robiłbym kopie bezpieczeństwa i kolejna sprawa to możliwość udostępnienia danych np rodzinie do obejrzenia jakichś zdjęć czy samemu mieć dostęp do danych na wzór dropbox.
Właśnie zauważyłem że aby używać migawek potrzebuję pamięci 4GB a mój ma standard 1GB znowu wtopa i muszę wydać kolejne pieniądze :-( jeśli dobrze to zrozumiałem bo czytam i czytam i naprawde gówniano jest to wytłumaczone dla laika w necie chyba ze nie umiem szukać :/ Chyba poczytam jak jest z tym zwrotem i faktycznie wymienię na S.
 
Dobrze, że w x-kom kupiłeś, bo jeśli zmienisz zdanie to możesz oddać nawet jeśli kupiłeś w salonie. Być może S bardziej do Ciebie trafi, ze swoim DSM, który jest po prostu prostszy w obsłudze. Rozmowy o bezpieczeństwie nie mają turaj sensu, ponieważ QNAP jest tak sam narażony na ewentualne ataki jak S.