Witam

Lisek Muldelek

Entry Technician
Q Associate
24 Marzec 2017
50
1
8
54
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam witam
jako tako oficjalnego przedstawienia się powinienem dokonać 2 lata temu, ale byłem ta mocno zajęty a raczej przejęty ew. utratą danych, że zupełnie o tym zapomniałem.
Teraz kiedy po 2 latach znowu mam jakiś problem z QNAPem napiszę kilka słów o sobie:

Posiadam starego TS-410 z 4 kieszeniami po 2TB w kieszeni.
Kiedyś kiedyś na pierwszym dysku miałem system, ma drugim i trzecim raida a 4 dysk był dyskiem spare.
No ale kiedy jeden z dysków mi padł straciłem trochę danych (piszę to, co pamiętam) i postanowiłem wypełnić 4 kieszenie takimi samymi dyskami 2TB.
Wtedy na topie były Seagate 5900 rpm z serii LP (Low Power bodajże).
Dzisiaj takich dysków można ze świeczką szukać, bo niestety, ale przy dyskach talerzowych ten akurat NAS TS-410 nie widzi innych dysków jeśli różnią się prędkością. Przetestowałem to na własnej skórze.
Może nowsze wersje NASów lub nowsze wersje FW radzą sobie z tym problemem, nie wiem nie sprawdzałem, szkoda mi czasu i kasy.
Na 4 dyskach zrobiłem macierz RAID-10.
Niektórzy powiedzą... co? Chłopak ma o wiele mniej miejsca... a ja mówię sobie wtedy no cóż, 4 dyski 2TB w RAID-10 to tylko 2TB wolnego.
Szybkość kopiowania plików jest w miarę OK, po sieci Gigabitowej pliki latają z prędkością ok 20MB/s.

pozdrawiam entuzjastów, którzy wiedzą, że przyszłość leży w NAS :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Spooky
Widać, że czytasz litanie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Cześć