Pomoc Wolna prędkość przesyłu oscylująca w przedziale 6-8 MB/s

Lektor

Nowy użytkownik
Noobie
16 Styczeń 2017
3
0
1
34
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam posiadam problem z przesyłaniem danych w sieci pomiędzy komputerem a Qnap . Prędkość oscyluje w zakresie 6-8 MB/s
upload_2017-1-17_8-13-23.png



W komputerze posiadam kartę Gigaportową z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami . Mój przełącznik to D-Link GO-SW-8G VER D1 . Wymieniłem kable dwukrotnie na 5e każdy sprawdzałem testerem czy jest dobrze stworzony. Antywirusa brak . Mój system Windows 8.1 . Na Qnapie wyczyściełm dysk do zera i zainstalowalem od zera . Model dysku twardego Seagate ST31000524AS JC4B .SMART nie pokazuje błedów . Podłączenie komputera bezpośrednio do QNAP również daje takie wyniki .
Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ?​


Wersja oprogramowania Firmware: 3.3.3 Build 20141003
Model serwera: QNAP TS-209
 
Ok, wnioskuje po screen iż przegrywasz duża ilość małych plików, a zrób proszę test wrzucając jakiś duży plik - 1-2 gb i zobacz wynik.
Tajemnicą nie jest iż masa małych pliczków powiedzmy o wadze 1GB będzie się wolniej przegrywać niż jeden plik o tej samej wadze
 
A z jaką prędkością masz zestawione połączenie? Możesz to sprawdzić w informacjach o połączeniu:
qnap_lan.jpg


U Ciebie też jest 1.0 Gbps?

Skoro bezpośrednie połączenie komputera z NAS (pominięcie switcha) nic nie zmieniło: czy masz możliwość przetestowania prędkości komputer <-> inne urządzenie sieciowe, lub NAS <-> inne urządzenie sieciowe?

Pisałeś, że sprawdziłeś (i wymieniłeś) kable, ale ja miałem kiedyś analogiczny problem - w czasach sieci 100Mbit/s, ze względu na niskiej jakości kabel, sieć przełączała się w tryb 10Mbit/s. Po wymianie kabla na taki dobrej jakości - problem zniknął.
 
Witam, ja takze mam podobny problem, siec gigabitowa kable gigabitowe, swhitch i routery widza je jako gigabitowe. Wszystko gigabitowe. Z kompa na komp przesyl prawie 100MB/s czyli OK, jednak z NAP'a do kompa 22-23 MB/s i za cholere nie wiem, gdzie moze byc przyczyna - moze to SAMBA?