Pomoc Wolny TS-112

Swietlik

Nowy użytkownik
Noobie
2 Styczeń 2018
5
1
3
38
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,

Jestem nowy i zielony na forum ale liczę na Waszą pomoc :)

Od ponad 4 lat korzystam z QNAP TS-112 (Oprogramowanie 4.3.3. 0404, w środku WD RED 2TB, połączony po kablu do routera TP-LINK Archer C9 - 1Gbps), do niedawna użytkowałem swojego NASa wyłącznie do przechowywania filmów i muzyki, z których korzystałem za pomocą Twonky Serwer na swoim TV. Kilka dni temu zdecydowałem się na uporządkowanie zawartości NASa, jego sformatowania, postawienia na nowo systemu w celu wgrania na dysk wszystkich posiadanych prze zemnie zdjęć i zrobienia sobie chmury z możliwością korzystania z QFoto. Oczywiście nadal zamierzam również użytkować z Twonkeya.

Niestety po tych rewolucjach NAS, chodzi beznadziejnie wolno. Już na etapie zgrywania danych z Nasa na dysk komputera i na odwrót osiągałem prędkość na poziomie 8-12Mb/s a często nawet poniżej 1 MB/s. Podłączając się bezpośrednio do Nasa dyskiem zewnętrznym USB 3.0 przepustowość była porównywalna. Etap zgrywania przeżyłem trwało to długo, lecz teraz kiedy próbuje wszystko skonfigurować aby móc korzystać z dysku jest jeszcze gorzej, Nas co chwile się rozłącza, działa bardzo wolno. Samo generowanie miniaturek trwało cały dzień, aby odpalić Foto lub File Station potrzebuje co najmniej kilka minut. Wszystko to przy obciążeniu procka i Ram na około 50%. Tak naprawdę z włączonych aplikacji mam tylko Twonky serwer.

Prosiłbym Was o podpowiedź jak optymalnie skonfigurować sieć, aplikacje etc. mojego Nasa aby zwiększyć jego wydajność. Nie mam zbyt dużych oczekiwać gdyż wiem że posiadany przez mnie dysk nie jest nawet ze średniej półki, ale chciałbym jeszcze z niego przez jakiś czas po korzystać :)

Z góry dzięki

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3. 0404
Model serwera: QNAP TS-112
 

Mogą Cię zainteresować