Pomoc WordPress pierwsza instalacja i parametryzacja

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Chciałbym zainstalować WordPress. Chciałbym byście mi w tym pomogli. Zainstalowałem WordPress z oficjalnego sklepu i odpalił mi się pierwsza instalacja. Niestety po wpisaniu podstawowych danych otrzymałem taki komunikat:
upload_2017-12-5_21-30-22.png


Możliwe że w pierwszej kolejności muszę stworzyć bazę danych no tylko jak i gdzie mam tego szukać?
 
Wtrace przy okazji swoje 3 grosze na temat korzystania z WWW na QNAP-ie.

Korzystam z Drupala7 na QNAP-ie.

Dodalem baze i zainstalowalem Drupala7 i wszystko bylo ok.
Zmienilem uprawnienia 1 katalogu w Drupal7 i QNAP tak namieszal, ze strona przestala sie pojawiac.
Przestawilem poprzednie uprawnienia na ten sam katalogi strona WWW przestala sie pojawiac.
Wgralem poprzednia wersje czyli starsza ktora byla wzorcowa - dzialajaca i tez nie dzialala na WWW.
Pytanie dlaczego ? Nie mam pojecia.

Odinstalowalem Drupala i folder Drupal7_qs zostal skasowany.

Kolejny ZONK... QNAP-a.
Ikona DRUPAL zniknela z dostepnych aplikacji do instalacji a system nie pozwala mi ADMIN-owi na utworzenie recznie katalogu Web\Drupal7_qs.
Pytanie dlaczego ? Nie mam pojecia.

Mozna tworzyc inne katalogi ale tego juz nie...
Pytanie dlaczego ? Nie mam pojecia.

Jak widzisz oprogramowanie jest niestabilne i robi rozne wyskoki jak dla mnie nielogiczne.
Po co QNAP oferuje cos nad czym autorzy nie potrafia sensownie zapanowac !

Z tego co zauwazylem, to im wiecej chces zrobic z QNAP-a tym wiecej nieprzewidywanych upierdliwosci sie dzieje.

Zastanawiam sie czy system RAID w tym urzadzeniu tez nie zrobi jakis cyrkow jak przyjdzie co do czego.
 
Nie wiem czemu ale w domu udało mi się odpalić stronę mimo tego ze łączyłem się z zewnątrz. W pracy juz tego zrobić nie mogę i nie mam dostępu do WordPressa. Znów zaczyna mnie to wku***. Znów tysiąc nowych rzeczy a stare po aktualizacji przestają mi działać. Ech.

Korzysta ktoś z WordPressa jeszcze?
 
Nie wiem czemu ale w domu udało mi się odpalić stronę mimo tego ze łączyłem się z zewnątrz. W pracy juz tego zrobić nie mogę i nie mam dostępu do WordPressa. Znów zaczyna mnie to wku***. Znów tysiąc nowych rzeczy a stare po aktualizacji przestają mi działać. Ech.

Korzysta ktoś z WordPressa jeszcze?
A mogles wczesniej z zewnatrz odpalac strone na QNAP w WordPress-ie ?
Masz zmienne IP ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wordpress instalacja