Pomoc Wordpress problem z połączeniem

hh453

Passing Basics
Beginner
14 Marzec 2020
17
0
1
44
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam!
Mam pewien problem z wordpressem, postawiłem go na qnapie, w ustawieniach trzeba wpisać:
WordPress Address (URL)
i Site Address URL

więc tutaj zagwozdka, bo mam tego samego internetowego providera w 2 różnych miejscach, mój qnap dostaje 2 adresy wan, jeden to 192.168.44.68(taki dostaje serwer www) a drugi 180.xxxx , do tego jeszcze adres ip lokalny 192.168.59.108 (QNAP jest podpięty kablem 1 gigabitowym do komputera)
Więc, z pierwszego miejsca, gdzie qnap jest lokalnie mogę się dostać na phpmyadmin przez 192.168.59.108.68/phpmyadmin , a z drugiego miejsca przez 192.168.44.68/phpmyadmin .

Natomiast problem zaczyna się z wordpressem, jeśli w setupie wp ADRES URL i SITE ustawiam na 192.168.44.68, to z drugiego miejsca nie mogę na niego wejść, po prostu się bardzo długo ładuje i strona wchodzi w jakichś szczątkach, jeżeli natomiast z drugiego miejsca wpiszę adres 192.168.59.108 to wtedy z pierwszego miejsca nie mogę wejść na wordpressa albo strona ładuje się w szczątkach.

Czy nie da się po prostu w tym adresie url ustawić lokalny dostęp do folderu czy jakoś tak?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1216 Build 20200214
Model serwera: QNAP TS-251B
 
@pigers bylem juz na tej stronie ale nie mam pojecia co moglbym tam wpisac, to jest bardzo dziwna topologia sieci w ktorej jestem i nawet pomimo zrobienia strefy dmz na qnapa to nie moge sie do niego dostac przez zewnetrzne ip(ktore moglbym wtedy tam wpisac) , wiec generalnie nie wiem co moge tam wpisac,prosilbym o pomoc,z góry dziekuje!
 
mój qnap dostaje 2 adresy wan, jeden to 192.168.44.68(taki dostaje serwer www) a drugi 180.xxxx , do tego jeszcze adres ip lokalny 192.168.59.108 (QNAP jest podpięty kablem 1 gigabitowym do komputera)
qnap dostaje 3 adresy ?
192.168.44.xxx
180.xxx
192.168.59.xxx
BURDEL !

Masz 3 przewody wpiete do nasa ? po co ?
Masz mieć tylko jeden , od routera i dostać tylko od niego adres IP!
Po co ci 3 adresy ?

Czemu chcesz mieć instalację WP na dwóch adresach ?

i najważniejsze , nie wystawiaj qnapa bezpośrednio na świat , nie mając świadomości czym to skutkuje !
Później są płacze, że włamali mi się nasa ...
 
mój qnap dostaje 2 adresy wan, jeden to 192.168.44.68(taki dostaje serwer www) a drugi 180.xxxx , do tego jeszcze adres ip lokalny 192.168.59.108 (QNAP jest podpięty kablem 1 gigabitowym do komputera)
qnap dostaje 3 adresy ?
192.168.44.xxx
180.xxx
192.168.59.xxx
BURDEL !
ten pierwszy to adres lokalny
ten drugi to adres WAN
a ten trzeci nie mam pojęcia skąd go dostaje, gdzieś w statusie pokazuje, że to niby też adres WAN..

Masz 3 przewody wpiete do nasa ? po co ?
Masz mieć tylko jeden , od routera i dostać tylko od niego adres IP!
Po co ci 3 adresy ?
Nie, tylko jeden kabel 1gibabit ethernet do routera wpięty.

Czemu chcesz mieć instalację WP na dwóch adresach ?
Chce tylko miec dostep do wordpressa z dwoch komputerow ktore nie sa w tej samej sieci lokalnej ale sa u tego samego providera, czyli obecnie na 1 komputerze moge wejsc na phpmyadmin uzywajac adresu 192.168.44.xxx i z drugiego komputera tez moge wejsc na phpmyadmin uzywajac adresu 192.168.59.xxx , ale z wordpressem tak nie dziala :/.

i najważniejsze , nie wystawiaj qnapa bezpośrednio na świat , nie mając świadomości czym to skutkuje !
Później są płacze, że włamali mi się nasa ...
Nawet nie chce, chce mieć dostępne to wszystko tylko w sieci lokalnej.
 
to nie wiem jak pomóc ,

w 1. pole wpisałbym http://localhost/blog/ - nie wiem jak wygląda twoja instalacja WP, ale tu idzie ścieżka do folderu gdzie są pliki WP, od strony serwera WWW.
w 2. pole adres IP WAN routera.
no i przekierował port 80 QNAPa na port 80 routera.

Lokalizacja wp wygląda tak: /share/CACHEDEV1_DATA/Web/wordpress
Niestety na razie nie jestem w stanie wykonać żadnego przekierowania, bo nie mam dostępu do tego routera, provider zrobił mi już strefę dmz na lokalny adres qnapa, ale mimo to nie mogę się na niego zalogować przez adres wan..
 
http://localhost/blog/
włąśnie spróbowałem tak i w ogóle nie działa

provider zrobił mi już strefę dmz na lokalny adres qnapa, ale mimo to nie mogę się na niego zalogować przez adres wan..
i sprawdzasz to sieci lokalnej ? raczej nie zadziała, spróbuj przez komórkę z wyłączonym wifi, tylko danymi mobilnymi[/QUOTE]
używałem komórki i tak nie działa, może da się to jakoś rozwiązać bez przekierowania portów?
TO jest po prostu jakaś taka topologia tej sieci subnetowana, i qnap uzyskuje 2 adresy wan hm

Nie rozumiem dlaczego na phpmyadmin mogę normalnie wejść z tych dwóch adresów 192.168.44.xxx i 192.168.59.xxx, tzn. na pierwszym z jednej lokalizacji i na drugim z drugiej lokalizacji i w ten sam sposób nie mogę wejść na wordpressa, dlaczego phpmyadmin nie wymaga wpisywania żadnego siteurl itp.. i normalnie działa, a wordpress nie?
 
bo ten program widać słucha na wszystkich interfejsach

Teraz już wiem, w czym leżał problem, nie miałem wykupionej u dostawcy usługi publicznego ip, i ten drugi adres wanowy to był adres rutera.

i najważniejsze , nie wystawiaj qnapa bezpośrednio na świat , nie mając świadomości czym to skutkuje !
Później są płacze, że włamali mi się nasa ...

hm, a przekierowanie samego portu 80, będzie bezpieczne ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wordpress w qnapie
  2. wordpress