Pomoc Współpraca TS-469 Pro z QNAP UX-800P

Inf

Nowy użytkownik
Noobie
14 Sierpień 2014
2
3
3
45
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Od ponad roku posiadam w mojej pracy urządzenie TS-469Pro. Przymierzałem się zakupić większe urządzenie ale prawdopodobnie będę próbował rozszerzyć pojemność istniejącego za pomocą dodatkowego "modułu". Przymiarki są do modułu rozbudowy QNAP UX-800P. Niestety TS-469Pro nie jest wymieniony na liście kompatybilności z tym modułem. Stąd moje pytanie czy ktoś z forum ma podobny moduł rozszerzający i podłączał go do swojej pamięci NAS. W przypadku TS-469Pro wchodzi w grę jedynie połączenie z modułem za pomocą portu USB3.0. Nie jestem pewny czy TS-469Pro wykryje i umożliwi zarządzenia modułem UX-800P.
 
Jestem zdania ze warto by przejsc na jakis wyższy model QNAP, np TS-870-PRO, zawsze bedziesz mogl do niego dodac expander czy tam rozszerzyc RAM.

A stary zatrzymać jako backup rzeczy istotnych :) - moze jakiś klasterek ? ;)
 
Nie jestem pewny czy TS-469Pro wykryje i umożliwi zarządzenia modułem UX-800P.
hmmm
Tak sobie przypomniałem...
UX-500P/800P - dla modeli TS-x51, HS-251, & IS-400 Pro. (TS-x51 & IS-400 Pro obsługują tylko 1 urządzenie UX) (Brak oficjalnego wsparcia dla TS-x69 Pro/L, jednak potwierdzono współpracę)
Źródło: QNAP na największych targach komputerowych na świeciePS. Przetestowane przed chwilą przez dystrybutora. Działa.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Właśnie, tu się zastanawiam, bo w pracy są dostępne środki na zakup czegoś większego, czyli około 15tys. z tym, że dyski mogły by być kupione osobno (dodatkowe środki). Zaplecze serwerowe mamy dosyć dobre to ma bardziej służyć jako backup niż do bieżącej pracy z serwerami. Fakt, kupując lepszy QNAP mamy możliwość rozbudowy o kolejne inferfejsy lub karty 10Gbit, co wydaje się sensowne. Z drugiej strony chodzi mi głównie o pojemność niż moc obliczeniową tego urządzenia, stąd zakup UX-800P był by najtańszym rozwiązaniem i znacząco zwiększył by dostępną pamięć masową. Z tego co wiem to w TS-469 Pro można rozszerzyć pamięć do 3GB, dodatkowa pamięć 2GB kosztuje około 130zł.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus