Pomoc Wyłączenie inteligentnego wyszukiwania plików w Multimediach

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

iwi

Passing Basics
Beginner
31 Grudzień 2014
14
3
3
32
Kraków
QNAP
TS-x12P
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich użytkowników QNAPa.

Przez jakiś czas używałem konkurencyjnego S, ale w końcu zdecydowałem się przejść na QNAPa TS-212P z uwagi na większe możliwości sprzętowe.
Na początek moje rozczarowanie z oglądania filmów, przeglądania zdjęć przez DLNA na TV.
Wszystko mam ładnie posortowane w katalogach
/multimedia/zdjecia/Wesele
/multimedia/zdjecia/Wakacje
itp

/multimedia/Video/Filmy
/multimedia/viedo/bajki
/multimedia/video/seriale
itp

oczywiscie w Bakjach są podkatalogi itp, w filmach są podkatalogi i to wszystko ma jakiś sens - a QNAP stosuje inteligentne sortowanie po Tutylach, wykonawcach po datach itp. Da się to jakoś wyłączyć - chce po swojemu sortować. Wiem co mam na dysku i nie musi przeszukiwać multimediów.
Po wejściu w TwonkyMedia na TV chce wybrac filmy i chce zeby sie pokazywaly foldery tylko z katalogu /multimedia/filmy - niech QNAPa nie obchodzi co ma wiecej na dysku.

i przy okazji - obsługuje TwonkyMedia rmvb?
 
W Twonky wybierz opcje sortowania "Advance" (czy jakos tak, nie mam teraz przed soba). Na liscie mediow na telewizorze pod wszystkimi tytulami/artystami etc. powinna byc opcja przeglodania po Folderach.
 
W zakładce Advanced nie ma niczego sensownego do właczenia.
Improve My Experience
Compilation Folders
Ignore directories
Rescan Interval
Restart on NIC changes
Logging

Może coś trzeba wpisać w Compilation Folders, ale co??

Może jeszcze raz napiszę
W folderze Multimedia mam kilka katalogów m.in. Bajki,Video, Seriale, Filmy
Przegladanie By Folders nic nie daje, bo pomija pierwszy rozdiał na Bajki, Filmy, Seriale itd. i miksuje wszystko
Potem w tym gąszczu folderów nie ma folderu Bajki tylko są już wyciągnięte bajki i zmiksowane z serialami, filmami.
 
Daj w konfiguracji tylko jeden folder "/multimedia" i wystarczy - Twonky sam ci rozłoży to na audio, video i zdjęcia. Wtedy będzie widać "Bajki" i "Seriale" w sekcji "Video" oraz "Wesele" i "Wakacje" w sekcji "Zdjęcia". Minusem tego rozwiązania jest fakt, że jeżeli w "/multimedia/zdjecia/Wesele" znajdzie się plik video, to będzie go widać w sekcji video.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.