Pomoc Wybór serwera plików NAS (monitoring)

Gface

Passing Basics
Beginner
31 Marzec 2018
22
3
3
1
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry,

Jestem tutaj nowy:D chciałbym prosić i zapytać specjalistów o wybór serwera NAS.
Przeznaczenie do domu, serwer plików(zdjęcia itp.) oraz monitoring podwórka: przód i tył.
Zastanawiam się nad dwoma nowymi modelami: Qnap TS-128A (529zł) oraz Qnap-228A (880zł)
Wyczytałem, że oba te serwery posiadają 4 darmowe licencje dla kamer:

TS-128A - Specyfikacja oprogramowania

Na początek chciałbym 2 kamery, interesuje mnie full HD,min.15klatek/sec,oczywiście wszystko przewodowo, podłączone do switcha POE umieszczonego na strychu.W poszukiwaniu kamer doszedłem do wniosku, że nic dobrego, kompatybilnego w cenie poniżej 400,500 zł nie kupie ?.
Ostatnio dostałem ofertę na taką kamerkę (tylko jaki to model to nie wiem? :|)

2Mpix FullHD H.264/H.265, dzienno-nocna, 1/2,8"
progressive SONY IMX290 STARVIS BSI, 0,0001luxF1,4, ·
Rozdzielczość 1920x1080 30kl/s High Profile, 3 strumienie, serwer RTSP


Następnie, myślę jaki dysk twardy, czy ja potrzebuje 2 dyski twarde ?
Chciałbym do tego TS-128A wsadzić jeden 4TB ( 2 kamerki, w przyszłości może 4)

Dysk Western Digital Red, 3.5'', 4TB, SATA/600, 64MB cache ( WD40EFRX ) w cenie około 510zł .

Switch POE to koszt około 200zł.

Podsumowując:

529 + 510 + 200 + 2kamery x 450 = 2139 zł (około)


Pozdrawiam:)

Krzysiek
 
Ostatnio dostałem ofertę na taką kamerkę (tylko jaki to model to nie wiem? :|)

2Mpix FullHD H.264/H.265, dzienno-nocna, 1/2,8"
progressive SONY IMX290 STARVIS BSI, 0,0001luxF1,4, ·
Rozdzielczość 1920x1080 30kl/s High Profile, 3 strumienie, serwer RTSP
Musisz się upewnić, że ta kamera będzie zgodna z ONVIF.
Najlepiej aby producent jej zarekomendował prace z QNAP.

Przeznaczenie do domu, serwer plików(zdjęcia itp.) oraz monitoring podwórka: przód i tył.
Zastanawiam się nad dwoma nowymi modelami: Qnap TS-128A (529zł) oraz Qnap-228A (880zł)
Procesor czterordzeniowy Realtek RTD1295 1,4 GHz ; Architektura: 64-bitowa ARM A53
Troche bardzo słabo jak na możliwości, które daje Ci oprogramowanie QNAP. Z większości zaawansowanych funkcji nie skorzystasz swobodnie. Ale to dobry start mimo wszystko...

Następnie, myślę jaki dysk twardy, czy ja potrzebuje 2 dyski twarde ?
Chciałbym do tego TS-128A wsadzić jeden 4TB ( 2 kamerki, w przyszłości może 4)
Tu masz kalkulator nagran:
Kalkulator nagrań CCTV - MERX

upload_2018-3-31_14-25-55.png
 
Silas Mariusz dzięki za odpowiedź.
Bardzo pomocny ten kalkulator. Tylko jeszcze mam pytanie czy mając kamerę, która nagrywa 1080p 30 klatek/sec mogę to jakoś obniżyć do np. 15klatek/sec i też w 1080p. ? Nie ma potrzeby, aby mi listonosza nagrywało w 30klatka/sec ;)

A z tych lepszych sprzętów masz może jakiś do polecenia, który nadał by się dla początkującego, w sumie to jeszcze sam nie wiem co będę z tym robił hmmm
Ale kawy to nie musi robić :D
 
Nie ma potrzeby, aby mi listonosza nagrywało w 30klatka/sec ;)
Tak zawsze mozna zmniejszyc ilosc klatek. Jesli zmniejszysz ilosc klatek z 30 na 15 to mozesz 2mpix obraz w h264 nagrywac bitrate'm 2048kbps. Jesli 30 kl/sek dla 2mpix to bitrate 4096kbps.

A z tych lepszych sprzętów masz może jakiś do polecenia, który nadał by się dla początkującego, w sumie to jeszcze sam nie wiem co będę z tym robił hmmm
Ale kawy to nie musi robić :D
Zawsze bede polecał coś na Intelu... zaczynając od serii TS-251. Intel to Intel, a nie procesor smartphonowy ARM... No i większa kompatybilność ze wszystkim.

A co do kamer to napisz do @evenementrf zrobi Ci ofertę na kam 2mpix + switch ;)
 
Nie wiem dlaczego ale jak ustawie swoje dane w Kalkulator nagrań CCTV - MERX
to nie pokazuje mi dla h264 bitrate 2048kbps, tylko 3320kbps czy to jakiś błąd ?

Bank Fotek - Darmowy Hosting Zdjęć - Zdjęcie: 2114507

Czyli wynika z tego, że nie potrzebuje aż 4TB dysku, tylko 2TB, kolejne oszczędności, które zainwestuje w dysk SSD, który będę łączył przez USB 3.0 :D

Muszę się zastanowić nad tym TS-251, ale jednak to miał być bardzo tani serwer NAS i przekracza to mój budżet.
Dzięki za kontakt do oferty.
 
Pigers a qnap poleca swoje Nasy do nagrywania, to ja nie wiem komu wierzyć ? ;)
Nie chce go tak bardzo obciążać, 2 kamery tylko i archiwizacja zdjęć przy okazji, pierwszy dysk główny a drugi zewnętrzny usb.
Co myślisz o tak prostym rozwiazaniu ?
 
Pigers dzięki za komentarz,szczerze to interesuje mnie temat tych Nas'ów, zobaczymy co się z tego urodzi... ;)
[/DOUBLEPOST

I jak sie sprawa zakonczyla. Poszukuje dokladnie takiego samego sprzetu.

SERWER na (najlepiej 2-3 dyski)
2 dyski w RAID
1 dysk tymczasowy

2-4 kamer VIDEO

Bede wdzieczny takze za pomoc.
m.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring
  2. cctv
  3. kamera onvif