Pomoc Wybudzanie (Wake on lan) innego urządzenia za pomocą QNAP

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

michal2512

Passing Basics
Beginner
6 Listopad 2015
15
4
3
53
Zabrze
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Jestem na etapie podjęcia decyzji czy przejść z S DS-215J na QNAP-TS215. I w zasadzie nie wahałbym się dłużej gdyby nie jedna brakująca funkcja w QNAP. Mianowicie chodzi o aplikację "harmonogram zadań", którą można odpalić z poziomu przeglądarki i zdefiniować w niej własny skrypt lub polecenie. A dokładniej chodzi o możliwość wybudzenia innych komputerów w sieci lokalnej. Niestety , z różnych względów nie mogę tego robić bezpośrednio, gdyż router nie przekierowuje portów itp itd., nieważne. Do tej pory jak chciałem odpalić kompa i wejść na niego TeamViewerem, wchodziłem przeglądarką na S przez port 5000, tam odpalałem harmonogram zadań i z niego uruchamiałem skrypt wybudzający dowolny komputer (ether-wake -i eth0 MACADDRESS).
Oczywiście da się to zrobić przez SSH, VPN itp itd. Ale żadne z tych rozwiązań nie zadziałało mi do tej pory na Androidzie. Poza tym wiązałoby się to z przekierowaniami kolejnych portów na routerze a tego chcę uniknąć. Rozwiązanie przeglądarkowo-aplikacyjne byłoby najkorzystniejsze i w związku z tym pytanie czy ktoś je zna lub coś może zasugerować ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Michał
 
w QNAPie możesz doinstalować sobie QNAPWare - w nim jest paczka etherwake , pozwala ona na wysyłanie magicznego pakietu
a jak się postarasz albo poszukasz po sieci to pewnie ktoś zrobiś skrypt php/html który wyzwala odpowiednią komendę ;)
 
Dziękuję za mega szybką odpowiedź. Ale ! Zainstalowałem, jest etherwake , i w dalszym ciągu nie mam możliwości odpalenia tego z poziomu przeglądarki na Androidzie. Jestem często w drodze z telefonem pod ręką i czasami muszę wybudzić mojego kompa używając Androida. A jak pisałem pakiety Magic nie zawsze przechodzą przez internet więc mogę to zrobić z jedynego urządzenia włączonego cały czas w sieci lokalne którym jest właśnie NAS i tylko z niego da się to zrobić na 100%. W zasadzie w tym momencie chciałbym mieć możliwość uruchomienia tego skryptu z ikony na pulpicie NAS'a
 
Szukałem i doszedłem do tego samego miejsca, które wskazałeś. Ale dziękuję. Metoda wręcz banalna i aż wstyd , że na nią od razu nie wpadłem. Niestety , napotykam kolejny problem i pomimo poszukiwań nie umiem sobie z nim poradzić. Otóż skrypt nie działa. Komenda wydana w shell'u wybudza komputer a uruchamiana z php niestety nie. Próbowałem komendy system, exec, shell_exec bez rezultatów. Php.ini NIE JEST w trybie SAFE i nie ma wykluczeń komend .
Da się w tym skrypcie wywołać np. komendę "ls -al", więc powinno też uruchamiać etherwake a jednak tego nie robi.
Szukam dalej, ale może masz jakieś sugestie co i gdzie jeszcze sprawdzić. Z góry dziękuję
 
Blisko coraz bliżej ale w dalszym ciągu nie działa. Skrypt aktualnie wygląda tak :
PHP:
<?php
print 'Wybudzanie komputera';
print '<br>';
exec('/Apps/opt/bin/etherwake 44:8a:5b:9a:b3:27',$tablica,$value);
print $value . '<br>';
print 'Koniec skryptu';
?>

A wynikiem jest brak wybudzenia i tekst na ekranie:
Wybudzanie komputera
2
Koniec skryptu​

Kod '2' sugeruje , że coś poszło nie tak. Ale ten sam skrypt uruchamiany z lini poleceń :
Kod:
 /mnt/ext/opt/apache/bin/php ./share/Web/wakelan/index.php
Wybudza komputer i zwraca wartość 0 dla komendy etherwake.

Jakieś sugestie ? :)
 
Cześć - też interesuje się tematem, dlatego nie zakładam nowego. Chciałem zapytać czy tylko z linii komend jak powyżej można wybudzać komputery czy może jest coś co pomoże wybudzać komputery np z głównego panelu www Qnapa - czyli np loguję się zdalnie przez myqnapcloud do Panelu i z panelu wchodzą w opcję WOL i wysyłam Magic Pakiet do konkretnego uspanego lub wyłączonego komputera. Jest taka możliwość żeby coś takiego zrobić ? Nie znam się na skryptach ale warto wiedzieć.
Myślę, że większość użytkowników byłaby zainteresowana taką opcją. Chyba, że pisać do Qnapa czy jest w ogóle takie coś możliwe?
 
...Chciałem zapytać czy tylko z linii komend jak powyżej można wybudzać komputery czy może jest coś co pomoże wybudzać komputery np z głównego panelu www Qnapa - czyli np loguję się zdalnie przez myqnapcloud do Panelu i z panelu wchodzą w opcję WOL i wysyłam Magic Pakiet do konkretnego uspanego lub wyłączonego komputera. Jest taka możliwość żeby coś takiego zrobić ? Nie znam się na skryptach ale warto wiedzieć.
Myślę, że większość użytkowników byłaby zainteresowana taką opcją. Chyba, że pisać do Qnapa czy jest w ogóle takie coś możliwe?

Odpowiedź jak to zrobić po części znajdziesz tutaj: How-To - Ikona skrót w pulpicie QTS ...do uruchamiania własnych poleceń

Po części , bo jak pisałem skrypt pomimo, że składniowo jest poprawny, to nie wykonuje komendy 'etherwake'. Niemniej da się go odpalić już z Panelu.

Jak widzisz, głowimy się cały czas nad tym problemem, więc bądź dobrej myśli.
 
No jestem dobrej myśli ponieważ również zależy mi na takiej funkcjonalności. Do tej pory korzystam z TeamViewera do wybudzania ale tu juz różnie to działa.
W każdym razie ticket założony zobaczymy co oficjalnie Qnap odpowie a Wam kibicuje w rozwiązaniu problemu. Gdybym tylko jakoś mógł pomóc np. testować skrypt to oczywiście nie ma problemu. (Na linuchu i linijkach kodu słabo się znam więc nie pomogę gdzie i czy ma być kropka czy nie :) )
 
Ja testuje takie cuś z gotowców:
upload_2015-11-17_12-5-26.png


upload_2015-11-17_12-5-59.png
 

Załączniki

  • WoL.zip
    7 KB · Wyświetleń: 229
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. etherwake