Pomoc Wydajność 212P

puchatek2

Entry Technician
Q Associate
2 Grudzień 2014
35
7
8
Legionowo
QNAP
Ethernet
1 GbE
Posiadam 212P i wiem że nie jest to demon szybkości ale wydaje mi się że jednak działa poniżej swoich możliwości.
Używam go sporadycznie - przeważnie jako magazyn danych i doskwierają mi wolne transfery zarówno po wifi jak i po kablu gigabitowym.
Kopiowanie plików z laptopa (ssd) po sieci wifi (2.4GHz) jest na poziomie 5-7 MB/s po kablu jest znacznie lepiej (200%) 10-15 MB/s
W qnapie siedzi 1 dysk 2tb toshiby, spięte krótkim kablem do switcha gigabitowego z tego samego switcha kilkumetrowy kabel do lapka.
pingi od 1ms do 5ms.
Nie wydaje mi się by problemem była "infrastruktura" sieciowa.
Po wifi rozumiem może byc kiepsko szczególnie jak z 20 sieci sieje na około ale po kablu to liczyłem na skromne 50MB.
Nie mam uruchomionych żadnych stacji czy tez innych usług, wszystko zbędne wyłączone.
Można jakoś sprawdzić z poziomu qnapa prędkość siedzącego w nim dysku?
JAkieś sugestie?
Po wymianie kabelka laptop switch na nowo zarobione cat5e ping jest zawsze <1ms
transfer przy zapisie na qnapa po kablu jest ~37MB/s to już lepiej niż mój pendrive USB2.0 ~ 25MB/s
na qnapie w konsoli
Kod:
[~] # hdparm -t /dev/sda
/dev/sda:
Timing buffered disk reads:  398 MB in  3.01 seconds = 132.42 MB/sec

Powodem może być tez ssd w lapku (jakas padaka AData SP600 230MB/s
 
Słabiutko coś. Na prehistorycznym Synku DS409+ osiągam Z: 48 MB/s, O: 78 MB/s.
Na pewno karta sieciowa w kompie zestawia się na 1 Gbit?
Zresetuj ustawienia kablowej karty sieciowej lub poszukaj do niej nowszej wersji sterowników.
Kup lepszej jakości kable.
 
na pewno na 1Gb inny kolor leda na switchu ale lap to staruszek dell e6410.
Sprawdzę później na czymś nowocześniejszym, jak sie w10 skończy instalować
Jeśli chodzi o odczyt z Qnapa to waha się od 70 do 77. Czyli nieźle.
NA drugim Lapku jest podobnie, dysk ssd 2 razy szybszy:)
Pamięć na Qnapie wykorzystana jest w 50 paru procentach i nie zmienia się w trakcie kopiowania
W trakcie kopiowania na Qnapie a procek skacze do 93%
W ustawieniach w sprzęcie włączyłem tryb wysokiej wydajności ale przyrost jest jakieś 2MB/s i ciągle skacze między 28 a 37 a szczytowo czasami do 41 przy zapisie na Qnap po sambie. Co test to wyniki się delikatnie różnią o kilka MB, tak samo CPU czasami dochodzi tylko do 75%

btw. co to jest snapshotd to mi od czasu do czasu co kilkadziesiąt sekund wskakuje na 12 % cpu
wygooglałem że to proces od surveliance station - miałem wyłączone ale po odinstalowaniu już się nie pojawia ten proces.
ale przyrostu prędkości na zapisie nie zauważyłem
a manaRequest.cgi ?