Wydajność Joomla - QNAP vs Synology

Dyskusja w 'Serwer WEB i aplikacje (PHP oraz bazy danych SQL)' rozpoczęta przez użytkownika jarlath, 26 Grudzień 2008.

Ładowanie...
  1. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    01:56
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Witam,
    Aktualnie zaprzestałem prób z uruchomieniem Joomla 1.5.8 na NAS Synology TS-207. Powód prosty: nie da się na tym normalnie pracować. Wydajność jest tragiczna dostęp do strony trwa straaaasznie długo. W związku z faktem, że planuję niebawem wymienić Synology na QNAP (w pracy mam TS-509 i sprawuje się całkiem nieźle) proszę o informację nt. wydajności Joomla na serwerze QNAP TS-209 PRO II do takiego mam zamiar do domu kupić. Dodatkowo gdzieś doczytałem, że QNAP ma zamiar wypuścić ten model na nowym procesorze? może ktoś ma jakieś bardziej precyzyjne informacje - może warto poczekać z zakupem...
    Pozdrawiam

2. hypnosiss

hypnosiss Moderator Contributor

Miejscowość:
    Polska, Wrocław
    Local Time:
    Oceny:
    +28 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-109/209
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-109/209 1 GbE
    wątpie żeby QNAP znów miał by wypuszczać tego samego TSa z nowym procesorkiem - jakby chcieli to by już dawno przy II generacji wymienili. Jeśli natomiast będzie to tylko pod nową nazwą modelu. Ale pewniejsze informacje zna Silas :)
    Pozatym jeśli chcesz szybszy procesor to masz już dostępne na rynku wyższe modele. Uważam że 500Mhz CPU spokojnie wystarcza - ja z TS-109. Ciesz się że kupując będziesz miał więcej ramu odemnie ;).
    Pozdrawiam.

3. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    02:56
    Oceny:
    +1 422 / 30 / -6
    Followers:
    23
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    nowe QNAP'y jedno i dwu dyskowe ktore pokaza sie w styczniu/lutym... czyli w praktyce marzec beda oparte o procesor 1.2GHz na platformie ARM
    rewolucja! energooszczednosc i mega moc...

sorry wiecej nie wiem

4. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Dziękuję za informacje. Wszystko jednak wskazuje, że wybór padł na TS-509. Sprawdzony w pracy, możliwość rozbudowy w razie potrzeby, architektura x86. Niestety jak na razie zawiodłem się na ARM w Synology. Zobaczymy jak wyjdzie, może w tym miesiącu pojawią się jakieś informacje na ten temat :).

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.