Wydajność QNAP TS-112P

asasin

Passing Basics
Beginner
27 Marzec 2011
15
0
1
Mam w tej chwili jako monitoring S DS115j i kamerę 2Mpx, która go trochę zarzyna, procek i pamięć często skaczą na 100%, rejestrator potrafi gubić klatki.
Musze teraz zrobić jak najtaniej drugi monitoring, ale już z dwoma kamerami i wychodzi mi, że S DS115 obrobiłby się z tym, tak przynajmniej wynika z informacji na stronie producenta. Jednak QNAP TS-112P jest tańszy i zastanawiam się czy na niego się nie zdecydować.
Ma ktoś doświadczenia lub wiedzę czy TS-112P da radę nagrać bez problemu obraz z dwóch kamer po 2Mpx każda?
 
Proponuję byś najpierw zainteresował się ile kamer możesz podłączyć do do sprzętu marki QNAP bez komercyjnego rozszerzania licencji stosownego oprogramowania.
Na forum już dyskutowaliśmy o tym kilkukrotnie.
Informacja ta pozwoli Ci z premedytacją rozpoznawać temat dalej, w razie dalszego zainteresowania.
 
W 112p max 2 sztuki daje darmowa licencja. Ale czy pociągnie 2x2Mpx przy 30fps to już ręki nie dam.
@Krwiak może masz gdzieś info o ilości fpsów dla danych modeli przy określonej rozdzielczości, jakie poszczególne modele są w stanie wyciągnąć? Szczerze mówiąc przydałaby się taka ściąga.
 
No właśnie S podaje na swoich stronach wprost wydajność Surveillance Station w przeliczeniu na FPS-y. Próbuje więc chociaż porównać wydajność S DS115 i QNAP TS-112P porównując procesory i pamięć, z grubsza wychodzi mi, że są pod tym względem tak samo wydajne, mimo różnych procesorów.
Więc skoro DS115 w/g S jest w stanie wyrobić się z 90 FPS-ami dla 2Mpx, to i TS-112P też powinien dać radę pociągnąć dwie kamery 2Mpx.
Dobrze myślę?
 
Mam w tej chwili jako monitoring S DS115j i kamerę 2Mpx
To nie jest rejestrator.

Musze teraz zrobić jak najtaniej drugi monitoring
Kup dowolny rejestrator NVR (ONVIF) na 4 kamery.

Dobrego chińczyka na 4 kamery w 4K dostaniesz juz za 970zł netto detal.
"Rejestrator 4K NVR, Kompresja H.265 / H.264. Nagrywanie 4x IP H.265, rozdzielczość nagrywania 4K (3840*2160), 5MP, 3MP, 2MP, 1MP, bitrate nagrywania 50MBit, porty: 1xUSD3.0, 1xUSB2.0. Wyjście HDMI (4K), 1xHDD (6TB), ONVIF 2.3, zasilanie 12VDC LAN 1 GBIT"

Mało tego rozglądasz się za najbardziej budżetowymi rozwiązaniami. Monitoring czyt. telewizja przemysłowa musi kosztować, aby być efektywna. Chociażby za wagę samego słowa "przemysłowa". Rozwiązanie, które wybrałeś jest jak najbardziej okay, ale jaką to ma przyszłość? Będziesz chciał dołożyć kolejne kamery IP i będzie problem. A i tak będzie jeśli powłączasz na QNAP'ie oferowane przez system usługi.

Tanio a dobrze - to dwa różne systemy.
 
To nie jest rejestrator.
Dla mnie nie ważne czy nazywa się to rejestrator czy pralka Frania, ma nagrywać obraz z kamery i nagrywa. Z tym, że przy jednej kamerze DS115j dostaje lekkiej zadyszki, więc przy dwóch w ogóle zdechnie.

Kup dowolny rejestrator NVR (ONVIF) na 4 kamery.

Dobrego chińczyka na 4 kamery w 4K dostaniesz juz za 970zł netto detal.
"Rejestrator 4K NVR, Kompresja H.265 / H.264. Nagrywanie 4x IP H.265, rozdzielczość nagrywania 4K (3840*2160), 5MP, 3MP, 2MP, 1MP, bitrate nagrywania 50MBit, porty: 1xUSD3.0, 1xUSB2.0. Wyjście HDMI (4K), 1xHDD (6TB), ONVIF 2.3, zasilanie 12VDC LAN 1 GBIT"
Nie potrzebuję w tym konkretnym wypadku czterech kamer a już tym bardziej 4K, kamery 2Mpx wystarczają.

Mało tego rozglądasz się za najbardziej budżetowymi rozwiązaniami. Monitoring czyt. telewizja przemysłowa musi kosztować, aby być efektywna. Chociażby za wagę samego słowa "przemysłowa". Rozwiązanie, które wybrałeś jest jak najbardziej okay, ale jaką to ma przyszłość? Będziesz chciał dołożyć kolejne kamery IP i będzie problem. A i tak będzie jeśli powłączasz na QNAP'ie oferowane przez system usługi.
W tej chwili DS115j działa tylko i wyłącznie jako rejestrator, wszystkie usługi ma powyłączane i żadne inne nie będą na nim działały, bo nie są potrzebne. Gdyby nie to, że druga kamera go zarzyna, to nie szukałbym nowego rejestratora. Nie potrzebuję drogich rozwiązań przemysłowych, takie już mamy w innych miejscach i generalnie robią to nam zewnętrze, wyspecjalizowane firmy. Za rozwiązanie, ne które wydałem około 1000 brutto, razem w UPS-em i działa ono tak jak chcemy, firma zewnętrzna chciała 2-3x więcej. Więc po co przepłacać jak można zrobić taniej samemu?

Tanio a dobrze - to dwa różne systemy.
W moim przypadku tanio się sprawdza i nam to wystarcza.
 
Skoro chce wytaniać - niech robi .. chociaż ja bym kupił tfu BCS'a i miał to w nosie
 
Dobra znalazłem tego BCS-a, typ NVR0401E to koszt poniżej 350 zł, dwie kamery obsłuży, więc może być.
Tylko teraz pytanie, jak jest ze zgrywaniem plików z tego rejestratora na przykład na pendrivie lub po sieci na komputer? Długo to trwa?
Miałem jeszcze do niedawna jakiś chiński rejestrator do kamer analogowych, jedyna opcja zgrywania plików była przez specjalną aplikację i nagrania z dwóch tygodni "kopiowały" się około 8-10 godzin. To było zdecydowanie za długo, teraz ten sam okres kopiuje mi się około 30-40 minut.
 
nagrania z dwóch tygodni "kopiowały" się około 8-10 godzin.
dwa tygodnie ? po grzyba tak duży okres ?

do BCSa wciskasz pendrive'a czy tam po sieci i leci sobie - jak długo ? Świetne pytanie do sprzedawców. bo ja cały dzień zrzucałem w 20 minut łącznie z klepaniem dat w menu.
 
dwa tygodnie ? po grzyba tak duży okres ?
Pracodawca od czasu do czasu ma potrzebę monitorować czy pracownicy go nie oszukują i chce sobie pooglądać to czy tamto. Na miejscu nie ma możliwości tego obejrzeć wiec zapisuję filmy na pendrive i w innym miejscu ktoś to sobie przegląda.

do BCSa wciskasz pendrive'a czy tam po sieci i leci sobie - jak długo ? Świetne pytanie do sprzedawców. bo ja cały dzień zrzucałem w 20 minut łącznie z klepaniem dat w menu.
Wychodzi na to, że 2 tygodnie zgrywałyby się ze 4 godziny, trochę za długo.