Qnap czy Hosting, cena/jakość?

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

QNAP bardzo wysoko trzyma ceny urządzeń na i3 czy nie ma innej alternatywy ?
Czy jest porównywalny procesor od AMD ? a jednocześnie cena urządzenia będzie znacznie tańsza ?
Cały czas liczyłem że z biegiem czasu zestawy z i3 będą taniały ponieważ pojawiają się co roku nowe mocniejsze procesowy a tu nie.
Qnap wprowadza co chwila nowe urządzenia ale na jakiś dziwnych procesorach a stare leciwe i3 dalej nie tanieją.

Mam jakąś alternatywę ?
Zastanawiam się nad urządzeniem na którym był by postawiony webowy program CRM + jego baza.
Przy takich inwestycjach/kosztach wymagał bym SZYBKIEJ pracy. Obecnie program działa na koncie WPRO od linuxpl.com nie wiem czy przy uruchomieniu własnego serwera zauważę dłuży skok pracy w programie CRM ?
 
ich strona jest zjebana - popupy nie znikają
poza tym - nie mają za pochlebnych opinii w światku devopsów

Czy jest porównywalny procesor od AMD ? a jednocześnie cena urządzenia będzie znacznie tańsza ?
AMD jest alternatywą dla Intela, cena nie wiele się różni

w OVH sam sobie postawie to taniej ..

upload_2020-6-27_21-39-29.png


cena netto ofc

ale kto tobie tym będzie zarządzał - to inne pytanie
jak dane(baza, serwer WWW) będą dobrze zoptymalizowane to nawet na HDD będą dobrze chodzić
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Witam

QNAP bardzo wysoko trzyma ceny urządzeń na i3 czy nie ma innej alternatywy ?
Czy jest porównywalny procesor od AMD ? a jednocześnie cena urządzenia będzie znacznie tańsza ?
Cały czas liczyłem że z biegiem czasu zestawy z i3 będą taniały ponieważ pojawiają się co roku nowe mocniejsze procesowy a tu nie.
Qnap wprowadza co chwila nowe urządzenia ale na jakiś dziwnych procesorach a stare leciwe i3 dalej nie tanieją.

Mam jakąś alternatywę ?
Zastanawiam się nad urządzeniem na którym był by postawiony webowy program CRM + jego baza.
Przy takich inwestycjach/kosztach wymagał bym SZYBKIEJ pracy. Obecnie program działa na koncie WPRO od linuxpl.com nie wiem czy przy uruchomieniu własnego serwera zauważę dłuży skok pracy w programie CRM ?

Alternatywe masz taka zeby zrobic "skladaka" jako serwer.
+ wyjdzie cie 50-60% taniej za lepszy sprzet niz oferuje qnap
- nie masz systemu ktory oferuje qnap.

Jak umiesz to ogarnac samemu to wtedy super sprawa, wyjdzie cie taniej, i lepiej.
A jak nie umiesz to placisz ;)
 
Dzięki za info i wskazówkę.

Wracając do porównania Qnap-ów z procesorem i3 to jaki procesor jest porównywalny lub taki sam od AMD który został użyty przez Qnap ?

No właśnie szukam ewentualnie alternatywnego hostingu, polecasz OVH ?
Jeszcze nie wiem czy jestem gotowy na własny serwer czy usługę VPS najlepiej mocne wydajne konto hostingowe lub VPS z usługą zarządzania / opieki przez dostawcę.
tak bez łaski - DELL OPTIPLEX 3010 TOWER i3-3220 8GB 250GB DVD 10P - Shoplet.pl
wpadam do sklepu , biore z półki, płacę i lece dalej :p

Wskazany sprzęt można zastosować z czystym sumieniem pod serwer ?
Będzie on wydajny i raczej bezawaryjny ?

A jest jakiś odpowiednik z zaproponowanych stacji od AMD na RYZENIE ? może był by mniej pradożerny i miał więcej wątków ?
 
Dzięki za info i wskazówkę.

Wracając do porównania Qnap-ów z procesorem i3 to jaki procesor jest porównywalny lub taki sam od AMD który został użyty przez Qnap ?

No właśnie szukam ewentualnie alternatywnego hostingu, polecasz OVH ?
Jeszcze nie wiem czy jestem gotowy na własny serwer czy usługę VPS najlepiej mocne wydajne konto hostingowe lub VPS z usługą zarządzania / opieki przez dostawcę.
tak bez łaski - DELL OPTIPLEX 3010 TOWER i3-3220 8GB 250GB DVD 10P - Shoplet.pl
wpadam do sklepu , biore z półki, płacę i lece dalej :p

Wskazany sprzęt można zastosować z czystym sumieniem pod serwer ?
Będzie on wydajny i raczej bezawaryjny ?

A jest jakiś odpowiednik z zaproponowanych stacji od AMD na RYZENIE ? może był by mniej pradożerny i miał więcej wątków ?

Wydajny serwer za 300zl? Prosze bez jaj ^^
Stacja od AMD na ryznie? No raczej nie znajdziesz tego w tym sklepie... ani raczej nigdzie. Ryzeny sa nowe a to co widzisz w tym sklepie to troche stare graty (ktora sa oczywiscie nadal dobre i nadal sa zajebiscie wydajne, no ale nie sa z "nowej generacji")
 
Oczywiście zgadzam się z tobą że taka używka lub własny składak wyjdzie o wiele taniej niż Qnap.
A czego brakuje takiej zaproponowanej używce żeby były porównywalnie szybki do tych VPS-ów które hostingi udostępniają ?
 

w OVH sam sobie postawie to taniej ..

26232.png


cena netto ofc



Wszedłem na podlinkowane forum jakie poprzednio otrzymałem od ciebie (WebHostingTalk.pl) i czytam tak sobie o OVH
ale natrafiłem na taki post i to się powiela:

domen - świetna sprawa, tanio i bezproblemowo

vps - nie polecam, w życiu wiećej tam nie wezme wirtualki ze względu na overselling
 
norma - znajdź mi providera, to znajde 10 opini że jest BE, ludzi zawsze wolą narzekać niż chwalić.
 
OVH to gowno. Tylko domeny nic więcej! Niestety i wiem że boli ale np. Online.net dedyki to świetna i działająca sprawa.
Qnap wprowadza co chwila nowe urządzenia ale na jakiś dziwnych procesorach a stare leciwe i3 dalej nie tanieją.
To nie jest tak.
Te Intel celeron j są naprawdę wydajne. Tylko ta nomenklatura powoduje że wydaje nam się że są gorsze niż i3. Powiedzcie mi prosze który z Was ma procesor i3 i jest zadowolony z wydajności? Nikt. Także naprawdę nie bałbym się kupić ts-x53d i na tym postawić wirtualki z hostingiem i pleskiem.
 
w OVH sam sobie postawie to taniej ..

Czy ta oferta VPS to nie jakaś ściema ?
Na stronie OVH pisze serwer wirtualny do serwera VPS bez dopisku wirtualny ?
Czy te konta Essential lub Comfort są kontami z wsparciem administracyjnym od OVH jak to ma miejsce w hostingu ?
Czyli wykupuję ten abonament i mam zagwarantowane zasoby z danego abonamentu a cała obsługa jest po stronie OVH ?

Obecnie płacę 399zł na 100G powierzchni na koncie WPRO
Kusi mnie ten Essential za 40.48+13,10 automatyczne kopie = 53,58zł netto /miesiąc x 12= 642.96zł netto
Czyli około 250zł drożej ale mam gwarantowane zasoby oraz dysk NVMe wraz z wsparciem technicznym ?
 
aha, zmyliła mnie informacja: Monitoring i interwencje techniczne 24/7
to jakie są koszty aby takie konto działało z obsługą serwisową jak to jest w hostingach ?
 

Załączniki

  • OVH.png
    OVH.png
    60,5 KB · Wyświetleń: 66

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hosting www
  2. plesk
  3. hosting www na qnap