Qnap czy Hosting, cena/jakość?

Generalnie OVH serwery to postawione kontenery na szczerym polu i podłączony do nich internet i prąd. Tak było dawniej nie wiem jak teraz.
 
nie wiem jak do kontenera podłączasz prąd , ale niech CI będzie :p
 
to ta firma ktora klucz do przeniesiednia domeny wysla listem i wymaga dostarczenia papierow osobiscie/listownie xD?
 
Panowie zmieńcie temat bo się całkiem rozminął z treścią wątku, albo zróbcie podział wątku :)
 
um - tak zapytam - a co to jest CMR ? CMS znam , ale CMR to coś nowego dla mnie.
 
faktycznie literówka ale przyznam się że na 100% nie wiem muszę się dowiedzieć to przewijają się takie oznaczenia:
ERP
CRM
i jeszcze CMS

Ale prawdopodobnie ERP
 
Jak ERP i CRM to w zależności od wielkości firmy. Widziałem mikro przedsiębiorstwa, które korzystały z hostingu i generalnie całą obsługę IT miały na zewnątrz, ale większe mają to na własnym sprzęcie. Zarówno poprzedni pracodawca jak i obecny (ponad 250 osób zatrudnionych) mają takie systemy na własnym sprzęcie, głównie ze względu na bezpieczeństwo danych; dostęp tylko z sieci firmowej etc.

Czy bym to postawił na Qnap, tego nie jestem pewien, ale raczej bym się skłaniał do własnego sprzętu, tym bardziej, ze na tym samym można łatwo postawić mechanizm Kadry i Płace (o ile nie jest zaszyty w ERP) oraz dodatkowe usługi w razie potrzeby (wymiana dokumentów).
 
Aż tak nie jest rozbudowany ten system :)
Jedynie wyceny / zamówienia / obsługa magazynowa <-> automatyzacja zamówień

A pracują na mim jedynie dwie osoby :) a jednak trochę musimy poczekać aż potrzebne dane się wgrają .Obecnie stosowany jest mechanizm prezentowania grafik na listach wyboru komponentów ponad 1800 miniaturek - takie listy na poszczególnych widokach występują wiele razy i miniaturki muszą być do nich wszystkich wczytane.

Na ten moment nie rozważamy rezygnacji z tego wiec pytanie czy to Qnap uciągnie jeśli tak to jaki ?
Teraz nie ma tragedii ale bywało szybciej, system siedzi na koncie hostingowym pod WWW. I nie jest to żaden VPS.
Czy jednak jakiś VPS, zewnętrzny dedykowany serwer odpada nie widzę sensu aż tak inwestować.
 
nie pchałbym tego w qnapa - chyba ze były od dedykowany tylko do tego - czyli zero kamer itp bzdur
 
Uciągnie ale celeron to nie jest najlepszy pomysł. A VPS bedzie bedzie mniej wydajny niż ten Celeron.

Poważnie ? VPS na jakimś Xeonie będzie mniej wydajny niż Celeron ?
a ten TS-473 jaki ma procesor taki sam jak celeron gorszy czy lepszy ?
 
VPS to rozwiązanie shared. Ten procesor jest współdzielony z innymi użytkownikami. Z doświadczenia wiem że działa to słabo. Najlepszym przykładem jest sobie odpalić koparkę bitcoinow na takim VPS to zobaczysz że dupy nie urwiesz.
FYI Procesory fizyczne vs. maszyny wirtualne – granica wydajności!

Pigers robiłem już na qnapie takie rzeczy na VM. Ale minimum 473 I dużo ramu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hosting www
  2. plesk
  3. hosting www na qnap