Pomoc wykorzystanie sieci fizycznej non stop 1mb downloadu

milek926

Nowy użytkownik
Noobie
27 Luty 2018
4
0
1
31
QNAP
TS-x53A
Ethernet
100 Mbps
Witam.

Od kad mam ustawione 3 kamery w surveillance station, status uzycia sieci Ciagle pokazuje mi ze sciaga 1 mb/s bez obciazania zadna inna aplikacja. Czy to jest normalne ? Czy to wplywa na zuzycie danych od dostawcy ? Czy tylko jest to po LAN i pokazuje tylko zeby bylo wiadomo ze jest ruch danych miedzy kamera a serwerem ?

ai.imgur.com_jwrp0St.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0695 Build 20180830
Model serwera: QNAP TS-453A

Pozdrawiam,
Lukasz
 
To zależy. Jakie masz kamery? 1080 czy 720 oraz ile klatek na sekunde. Kamery mogę chodzić w trybie ciągłym więc nieustannie przesyłają dane. Bitrate dla H.264 dla 720 to około 2,5 Mbps a dla 1080 5 Mbps. Skoro masz 1,4 MB/s to masz na łączu około 11 Mb/s czyli 3 kamerki 720p w 30 klatkach.

Co do transferu, jeśli kamery masz poza własną siecią to korzystasz z transferu dostawcy jeśli masz w sieci LAN to nie - chyba że je stremujesz poza sieć.

Transfer pokazywany jest na interfejsie fizycznym czyli to co wpada i wypada z Nasa.
 
Kamerki sa w 1080 w 25kl/s. Ciagle nagrywaja, 7 dni i nadpisuja. Kamerki sa po sieci LAN lecz uzywam aplikacji od QNAP do sprawdzania monitoringu poza domem ale nigdzie nie mam stalego podlaczenia do podgladu z poza wlasnej sieci.

ai.imgur.com_iy1jNux.png
 
No to wszystko jest OK, zobacz masz na każdej kamerce transfer 4.2-4.6 Mbps, czyli razem w przybliżeniu 12 Mbps jak podzielisz to przez 8 (8 bitów / Bajt) to wyjdzie 1,4 MB/s transferu.

Kamery przesyłają obraz w trybie ciągłym do NAS’a. Jeśli chcesz zminimalizować transfer to musisz w kamerach ustawić, aby bez ruchu przestawały nagrywać i uaktywniały się tylko, gdy wykryje ruch lub na żądanie.


Kiedy łączysz się z zewnątrz aplikacją z telefonu to podgląd zużywa transfer dostawcy internetu.
Jeśli chcesz obniżyć obciążenie głównej sieci LAN to kup sobie jakiegoś prostego Switcha, którego wepniesz w jeden port Ethernet i do niego podepniesz kamery. Wtedy odseparujesz sieć dla kamer od sieci dla domowników itp.