Pomoc wykupiona domena jak przekierować stronę na serwer qnap

Adam Gałka

Nowy użytkownik
Noobie
24 Styczeń 2014
8
0
1
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam

Opiszę z czym mam problem bo może temat nie jest zbyt jasny o co mi chodzi.
No więc mam wykupioną domenę na ovh.pl bez hostingu na serwerze qnap stronę umieściłem i chodzi a teraz pytanie jak to zrobić aby była widoczna po adresie domeny wykupionej na ovh a nie IP/Joomla co i jak gdzie skonfigurować.
IP mam automatyczne ale nie zmienia się to samo z DNS. Wydaje mi się że potrzebuję jakieś instrukcji przekierowania strony ale nie wiem..ta którą tu znalazłem nie pomaga..
 
Nie potrzebujesz przekieroeania, tylko edycji strefy DNS w OVH. Musisz dla rekordu CNAME podac ip na ktorym stoi qnap (zewnetrzne). W zaleznosci jak masz skonfigurowanego qnapa moze sie okazac ze potrzebujesz jeszcze utworzyc virtual hosta.
 
Próbuje zrobić to o czym piszesz ale nie jestem pewny. Rekordów CNAME jest kilka. Czy należy utowrzyć nowy? nie bardzo widze możliwość podania w CNAME ip..
ok zrobiłem tak że zmieniłem IP w strefie DNS ale nei w nazwie CNAME a przy typie A podałem IP zewnwetrzne qnap.
Teraz przy wpisaniu w przeglądarkę nazwy witryny wyskakuje mi ekran logowania do qnap po przłamaniu nazwastrony.pl/joomlaCMS wskakuje żądana strona jak zrobić by ta strona wskakiwała bez/joomlaCMS..teraz chyba cos na qnapie trzeba ustawić jakieś podpowiedzi,chyba jestem już blisko...
 
po przeczytaniu wydaje mi się jednak że szukam innej pomocy nie pasuje to do mojego problemu..
Utknołem dostałem info z pomocy ovh Napisano mi :
Jeżeli IP jest stałe wystarczy w strefie DNS (nowy panel -> Domeny -> wegabajt.pl -> tryb expert -> zakładka Strefa DNS) wyedytować pole A.
Należy podać nie adres IP wewnątrz sieci lokalnej, lecz publiczny adres jakim identyfikuje się Pan w sieci internet (najczęściej tzw. adres WAN).
Po zrobieniu tego chcac wejsc na stronę wyskakuje mi okno logowania zdaje sie że jest to mycloud.
Wykonałem rejestracje tak jak piszą ale nie mogę jej dokonczyc nie przychodzi wiadomosc potwierdzająca że dokonałem rejestracji.
Wchodząc bezposrednio na mycloud otrzymuje wkoncu to potwierdzenie ale test połączenia nieprawidłowy wiadomosc HTTP Faild 8080
Jesli cos nie jasno opisałem pytajcie postaram się bardziej szczegółowo..
 
Zgadza się u dostawcy domeny wpisujemy adres zewnętrzny a nie wewnętrzny serwera. Dodatkowo jeśli próbujesz wejść na 8080 to czy masz przekierowanie portu ustawione na routerze ??? Przekierowanie portu 8080 na adres NAS-a
 
Moze sie myle ale mywloud nie wyskakuje zadnym okienkiem logowania. Moim zdanirm to logowanie do Twojego routera.
Tak masz rację to ekran logowania do routera do którego nie jest podpięty mój serwer qnaP.
Mój serwer jest podpięty pod router do któreg mam wpięty przewód LAN z którego sam odbieram sygnał wifi dostępu do neta.
W takim razie jak powinienem ustawić adres IP i co jeszcze należy wogóle zmienic??
 
Czyli tak: Qnap <- Router1 <- Router2 <- Internet. Okienko do logowania jest z routera 2? Gdzie stoi (czyj jest) router2? Na nim najpierw musisz przekierowac jakies porty na Router1. Dopiero potem z 1 na qnapa.
 
Jesli jest niemozliwy to mozesz probowac zestawiac polaczenie VPN do zewnetrznego hosta na nim otwierac porty i pisac reguly firewalla ;) Przypuszczam ze prosciej dostac sie do routera2 (zdalnie?)
 
  • Lubię to
Reakcje: rosulek