Pomoc Wymiana wentylatora TS-451A

jacpar

Nowy użytkownik
Noobie
24 Styczeń 2018
9
2
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam wszystkich!
Od kilku tygodni zaczął mi się "odzywać" wentylator mojego qnapa TS-451A. Doszedłem do wniosku, że chyba czas go wymienić.
Kupiłem nowy, porządny, łożyskowany marki NOCTUA po przeanalizowaniu parametrów wentylatora, aby dobrać właściwy. Wymieniłem i tu....ZOONK!!!
Wentylator się nie włącza!!!! Spróbowałem w 2 komputerach...wszystko jest OK! Pracuje!!
Co jest tego przyczyną? Ktoś wie? Z pomiarów wychodzi, że coś nie tak ze sterowaniem. Brak kompatybilności?
Spróbować innej marki? Jak tak to jakiej? Ktoś coś podpowie?
Czy ktoś podpowie?
pozdrawiam
 
całkiem niedawno ... zrobiłem sobie takie kuku na TS-453PRO i podpięłem ten kabel do niewłaściwego złącza - sprawdź czy to nie jest takie proste
dwa - tam są 4 PINy , wpinasz się do tego kablem z 4 PINami ? (kolejność to +,-,PWM, temperatura)
 
Noctua ma typową 4 pinową wtyczkę, którą można wpiąć tylko w jeden sposób. Nic nie zmieniałem. Dla pewności sprawdziłem kolory kabelków w starym wentylatorze.
Są zgodne.
Acha! Po uruchomieniu systemu wyświetla błąd wentylatora.....system go nie widzi!
 
Napięcia na pinach są, jak w opisie. Już zamówiłem tej samej firmy tylko mocniejszy. Zobaczę co wyjdzie. Jak nie to będę szukał oryginału :'(
 
Znalazłem zdjęcie z opisem pinów w wentylatorach Noctua.
Zobacz czy kolory się zgadzają z twoją wtyczka wentylatora?
noctua_pin_configuration_12v_fans.png
Zobacz
 
i jak się skończyło ... ?
poproszę info dla potomnych ...
dostałęm pierwszy błąd wentylatorów - dziwne bo stały wszystskie 3, a po kilkunastu minutach się kręcą ... same - cud :) ?

pewnie zaraz padnie któryś, jaki kupić - aby czekał w pogotowiu ... ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-451a
  2. Wentylator
  3. Noctua
  4. wentylator noctua
  5. Wymiana wentylatora