Wysokie temperatury systemu po z mianie softu na wyższy

Davido

Nowy użytkownik
Noobie
21 Maj 2011
7
0
1
Kupiłem Qnapa TS-259 Pro+ z softem 3.4 beta, temperatury procka wynosiły 51-49 C* systemu 44-43 C* przy 1330 obr/min wentylatora. Przez przypadek musiałem wcisnąć automatyczna aktualizacje oprogramowania i aktualizowało mi do 3.5, zaczęły się jakieś problemy z dioda statusu, po wzbudzeniu dysku jakiś czas później sygnalizuje pracę dysku, po uśpieniu dysku świeciła się przez jakiś czas, w tej chwili poradziłem sobie z tym że teraz dioda statusu gaśnie razem z dyskiem niestety dalej się z dyskiem nie włącza. Wracając do temperatur, aktualizowałem go do 3.5.1 temperatury procesora nie zmieniły się, ale już system zaliczył wzrost o 1 C* zmieniając w trybie auto prędkość wentylatora. W tej chwili mam 3.5.2 Build 1126T i system jest na poziomie 48- 51 C* przy niskiej prędkości obrotowej wiatraczka, w trybie auto procesor 44-43 C* a system 46- 45 C* przy 1920 obr/min i 20 C* w pomieszczeniu. Przy tej prędkości hałas jest już za duży i mi spać nie daje <cisza> . Zauważyłem też ostatnio ze jak nie włączam go ponad tydzień to jak go włączę i wejdę w menu to mam zmieniony język na angielski, trochę mnie to irytuje bo nie po to zmieniam go na polski żeby się z powrotem zmieniało. :[ Mimo to serwer pracuje beż zarzutu i tylko te pierdółki go trapią. Zastanawiam się czy nie dało by się całkowicie wyczyścić go z tego softu tak żeby był jak prosto z fabryki i pozbyć się tych problemów. Może ktoś z was forumowiczów chciałby odpłatnie podjąć się zrobienia porządku z tym Qnap-em?

*Edit

Temperatury opanowane, wystarczyło trochę makulatury z półki wywalic, teraz jest dobrze. lol2