Przy piwie x73 transcoding

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Szybkie pytanie, bo włączyła mi się nervosa zakupowa:) Czy serwer z linii x73 czy to z a czy bez a poradzi sobie z transkodowaniem materiału 4k przy współpracy z plexem? Czy jednak trzeba patrzeć w kierunku maszyn z i3, i5 itd? Myślałem nad 473a i dodaniem karty nvidii ale to dodatkowe 1500.
 
nie kupuj sprzętu EOL - linia x73 (nie mylić z x73a|) wygasa !
 
Ogólnie temat wiele razy powtarzany, do 4K ogólnie nie polecam NAS, chyba że masz wiele do wydania $. Kup NAS jaki Ci pasuje i Nvidie Shield PRO albo jak ja FireTVStick 4K MAX i oglądaj filmy w oryginalnej jakości. NAS to dane a odtwarzacz robi resztę. Testowałem DVR, Filmy w 4K na odległości i wszystko działa. Jeśli potrzebujesz transkodowanie w dół 4K to lepiej mieć materiał filmowy zarówno w 1080p jak i 4K.
 
@floyd tak działam w tej chwili. Pytanie było raczej z gatunku tych, coby samemu się przekonać, że kolejny zakup nie ma sensu:)
 
Moim zdaniem nie ma, sam sie do tego przymierzałem i olałem. @pigers dawał swojego czasu gdzieś super post z forum od Plexa i po jego przeczytaniu, zrozumiałem że to dla albo bogatych ludzi a i to czasem nie ma sensu. Lepiej zainwestować w szybki dysk, dobrego w miare NAS, internet i urządzenie końcowe które będzie odtwarzało materiał końcowy w oryginalnej jakości.
 
Więcej problemów z tym transkodowaniem niż pożytku.
Kiedyś dla testu zrobiłem VM dałem jej 32 rdzenie (2xIntel Xeon E5-2680 2.7GHz, może nie najnowszy procek ale do większości wystarcza) - i tak nie nadążało konwertować 4k -> 1080p (wszystkie rdzenie na 100% - było lepiej niż na Qnapie ale i tak za wolno) więc dałem sobie spokój. Może wrócę do tematu jak dorwę jakąś Quadro w dobrej cenie.
 
upload_2021-12-13_20-9-9.png


aa to :D :D
 
Shield robi wszystko - jako uniwersalne urządzenie jest najlepsze na rynku. Odtwarza HDR10+ i DV, ma pełne passthrough dźwięku. Transkodowanie do kastracja - temat wielokrotnie powtarzany. Nie cofajmy się do ery DIViX mając niezłe TV. Zidoo Z9X i tyle w temacie.