Pomoc XDove problem z konfiguracją

frangi

Passing Basics
Beginner
1 Wrzesień 2016
14
1
3
30
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie forumowiczów.
Mam pewien problem ze skonfigurowaniem XDove na NAS'ie Qnap TS-251. Paczka XDove w wersji 1.3 została zainstalowana poprawnie, jednak mam problem (w QSA), kiedy chcę dodać nową domenę wyświetla mi błąd widoczny na screen'ie. Domena (przedszkolenumer5.pl) działa poprawnie, wszystkie rekordy DNS zostały poprawnie skonfigurowane, usługa pocztowa jest włączona. W logach NAS'a niestety nie wyświetla żadnych błędów. Co może być przyczyną tego błędu? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za porady.
upload_2016-9-2_10-33-13.png

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160823
Model serwera: QNAP TS-251
 
tak, porty mam przekierowane na routerze, korzystałem z tej dokumentacji oraz jeszcze jednej w pdfie, niestety tam nie ma żadnych podpowiedzi co do rozwiązania mojego problemu
 
nie do końca działa, przeszedłem przez cały proces, dodałem nowe konto itd. ale nie mogę włączyć XDove, jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że nie uruchamia się dovecot. Po restarcie xdove poleceniem /etc/init.d/xdove.sh restart wyświetla mi następujący komunikat:
Kod:
ln: /share/Web/phpxmail: File exists
ln: /usr/local/mysql/lib/mysql/libmysqlclient.so.15: No such file or directory
BusyBox v1.01 (2016.08.22-17:40+0000) multi-call binary

Usage: chmod [-R] MODE[,MODE]... FILE...

Each MODE is one or more of the letters ugoa, one of the
symbols +-= and one or more of the letters rwxst.

Options:
        -R      Changes files and directories recursively.

Restarting XMail server... stopping... done.
Starting XMail server... pid: [ 32400 ]
Restarting Dovecot server: stopping... No dovecot found running; none killed.
done.
Starting Dovecot server... Last died with error (see error log for more information): Auth process died too early - shutting down
pid: [32513]

Natomiast w logu dovecot mam następujące treści:

Kod:
Sep 01 15:20:36 dovecot: Fatal: listen(0.0.0.0, 143) failed: Address already in use
Sep 01 15:20:37 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 01 15:20:37 dovecot: Error: child 1554 (auth) returned error 127
Sep 01 15:20:37 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:34:55 dovecot: Fatal: listen(0.0.0.0, 143) failed: Address already in use
Sep 02 15:34:55 dovecot: Fatal: listen(0.0.0.0, 143) failed: Address already in use
Sep 02 15:34:55 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:34:55 dovecot: Error: child 5314 (auth) returned error 127
Sep 02 15:34:55 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:34:55 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:34:55 dovecot: Error: child 5435 (auth) returned error 127
Sep 02 15:34:55 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:35:22 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:35:22 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:36:17 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:36:17 dovecot: Error: child 8162 (auth) returned error 127
Sep 02 15:36:17 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:36:48 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:36:48 dovecot: Error: child 9125 (auth) returned error 127
Sep 02 15:36:48 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:38:30 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:38:30 dovecot: Error: child 12329 (auth) returned error 127
Sep 02 15:38:30 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:42:54 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:42:54 dovecot: Error: child 20752 (auth) returned error 127
Sep 02 15:42:54 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:43:18 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:43:18 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:45:03 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:45:03 dovecot: Error: child 24771 (auth) returned error 127
Sep 02 15:45:03 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:45:11 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:45:11 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:45:37 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:45:37 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Sep 02 15:49:09 auth(default): Error: dovecot-auth: error while loading shared libraries: libmysqlclient.so.16: cannot open shared object file: No such file or directory
Sep 02 15:49:09 dovecot: Fatal: Auth process died too early - shutting down
Jaka jest przyczyna tych błedów? Czy jest to coś z bazą danych?
 
A ja sugeruje że jest to forum, są osoby znające się na programowaniu qnapa i rozwiązań qnapa. Można w jakiś sposób zmodernizować xdove tym bardziej ze programy do działania tego programu są dalej aktualizowane wystarczy tylko w jakiś sposób zaktualizować i szukam kogoś kto mi w tym pomoże ja programistą nie jestem.

Może ktoś nauczy mnie programowania QDK na qnapie jak zrobić app na qnapa co trzeba znać lub wiedzieć.
 
ja niestety muszę poprawnie skonfigurować ten serwer pocztowy, ponieważ musi on funkcjonować w firmie. Myślę, że sam mechanizm jest dobry, trzeba jedynie poprawić wygląd i pobawić się frontendem i zaktualizować funkcje znajdujące się w pakiecie XDove. Czy jest ktoś na tym forum, kto wie jak naprawić problem z dovecot, aby usługa poprawnie się uruchamiała? A może jest jeszcze jakiś inny pakiet do obsługi poczty na Qnapie? Albo po prostu poinstalować osobno wszystkie usługi w "najświeższej" wersji? Szukałem jakiegoś hwoto, ale niestety wszystkie tematy są dość stare :(
 
A ja sugeruje że jest to forum, są osoby znające się na programowaniu qnapa i rozwiązań qnapa. Można w jakiś sposób zmodernizować xdove tym bardziej ze programy do działania tego programu są dalej aktualizowane wystarczy tylko w jakiś sposób zaktualizować i szukam kogoś kto mi w tym pomoże ja programistą nie jestem.
Może ktoś nauczy mnie programowania QDK na qnapie jak zrobić app na qnapa co trzeba znać lub wiedzieć.
Powodzenia w wujku google znajdziesz wszystko co potrzebne ;) Do dzieła chętnie zobaczę efekty!

Kwestia serwera pocztowego to temat rzeka. Był nawet ostatnio poruszany tutaj kilkukrotnie. Z XDove są problemy choć by z tego powodu, że został składany pod wczesne wersje QTS 3. Oczywiście, że da się to odpalić ale ja osobiście nie pomogę i mam nadzieję, że nikt tego nie będzie robił bo to bez sensu. To jest stare, dziurawe i nieprzystające do dzisiejszej rzeczywistości. Żeby to zrobić efektywnie trzeba by to zbudować od nowa i to trochę inaczej bo obecne realia są nieco inne. Wszystko to wiąże się moim zdaniem z ogromnym nakładem pracy. Naiwnym myśleniem jest też sądzenie, że wystarczy coś tam wiedzieć o programowaniu dla qnapa. Żeby to zrobić dobrze, trzeba jeszcze posiadać całkiem sporo wiedzy i umiejętności w paru innych dziedzinach. Sama dobra implementacja obecnie wykorzystywanych zabezpieczeń to temat na całe studia.
Dlatego moim zdaniem nie ma sensu w ogóle o tym rozmawiać. Liczyłem, że do takiego wniosku dojdziesz po poprzednim moim poście. Albo otwórz wątek nowego projektu dla serwera pocztowego na qnap i kto będzie chciał to się przyłączy albo wykorzystaj coś komercyjnego, ewentualnie coś z ContainerStation lub postaw jakiś serwer na VM (exchange lub po najniższej lini oporu choć by paczkę z DSMa).
 
pawurb1978 w takim razie jakie z tych rozwiązań będzie najlepsze? Mój cel jest taki, żeby serwer pocztowy działał na qnapie, miał przystępny interfejs dla użytkowników, nie był dziurawy i przestarzały. Virtualna maszyna raczej odpada, chodzi o to, żeby udało mi się od początku do końca go skonfigurować bez poważniejszych problemów. Nie wierzę, że nie ma żadnej osoby na tym forum, którzy nie posiadają serwera pocztowego na qnapie. Prosiłbym o jakieś nakierowanie na dobry trop. Pozdrawiam
 
Offtop, zale prosze zglaszac poprzez funkcje Raportuj
a na to utwórz nowy temat bo nie ma to związku z obecnym.

To pan administrator utworzy taki temat bo znając rzeczywistość to pan administrator napisze, że to nie w tym temacie utworzyłeś lub coś tam innego i będziemy ganiać się po całym forum. W ten sposób też pomożesz, napisz gdzie będzie ten temat i dyskutujemy, jak to można było by to zrobić wtedy wszyscy razem zrobimy może fajny program. Ja mogę coś dołożyć tylko z tego co wiem a najwięcej wiem o Pociągach które prowadzę. Mogę tylko sugerować co można było by zrobć albo co było by potrzebne. Nie chcę coś bardzo wielkiego tylko serwer Pocztowy który będzie Fajny Miły i Bezpieczny.

To jak panie administratorze zaczynamy taki temat czy po prostu niema o czym rozmawiać i postawić QNAPA tylko dla serwera plików.
No chyba że ktoś zna się na rzeczy i wtedy zrobi sobie to wszystko na VM, ale to nie dla mnie tylko dla informatyka bo tam też trzeba o wiele więcej wiedzieć.
 
To jak panie administratorze zaczynamy taki temat czy po prostu niema o czym rozmawiać i postawić QNAPA tylko dla serwera plików.
No chyba że ktoś zna się na rzeczy i wtedy zrobi sobie to wszystko na VM, ale to nie dla mnie tylko dla informatyka bo tam też trzeba o wiele więcej wiedzieć.

To nie tak działa. Jeśli czujesz się na siłach odwalić większą część roboty to zakładasz wątek i społeczność pomaga. Nie odwrotnie. Jeśli czujesz się na siłach to, to robisz. Jeśli ktoś taki się znajdzie przypuszczam, że taki wątek się pojawi. Osobiście uważam, że jest długa lista powodów dla, których otwieranie tematu budowy serwera poczty jest aktualnie bezcelowe. Po co wywarzać otwarte drzwi.
VM czy CS daje ci możliwość skorzystania z gotowca gdzie masz wszystko już zrobione i wystarczy ustawić to tylko pod siebie. Do tego potrzeba nieco chęci i wiedza podstawowa. Dodatkowo zyskujesz niezależne i przewidywalne środowisko pracy z gwarancją rozwoju i aktualizacji. Trzeba pamiętać, że stworzenie takiej paczki to dopiero początek. Jeśli zostanie nagle porzucona to w pół roku zostajesz w czarnej d..... :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. serwer pocztowy