XMail + PHPXmail QPKGized

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 168
31
2 248
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Serwer poczty - XMail + PHPXmail (webUI) już dostępny poprzez system paczek QPKG.

Cechy
* Serwer ESMTP server
* Serwer POP3 server
* Serwer Finger server
* Multiple domains
* Users don't need a real system account
* SMTP relay checking
* SMTP RBL maps check (rbl.maps.vix.com)
* SMTP RSS maps check (relays.mail-abuse.org)
* SMTP ORBS relay check (relays.orbs.org)
* SMTP DUL map check (dialups.mail-abuse.org)
* SMTP protection over spammers (IP based and address based)
* SMTP authentication (PLAIN LOGIN CRAM-MD5 POP3/SMTP and custom)
* SMTP ETRN command support
* POP3 account synchronizer with external POP3 accounts
* Account aliasing
* Domain aliasing
* Mailing lists
* Custom mail processing
* Locally generated mail files delivery
* Remote administration
* Custom mail exchangers
* Logging
* Multi platform
* Domain message filters
* Custom (external) POP3 authentication


Proszę wykonać poniższcze czynności po zainstalowaniu paczki:

1. Upewnij się, że poniższe porty zostały przekierowane:
6017 (xmail remote control access)
25 (smtp)
110 (pop3)

2. Wbudowany serwer Web (Apache) (Qweb) musi byc włączony aby miec dostep do PHPXmail.

3. Aby dodac nowy serwer w PHPXmail:
Server hostname: mail.yourdomain.com (podaj pelna nazwe domeny)
Server port: 6017 (zostaw domyslnie)
CTRL account: admin (domyslna nazwa uzytkownika)
CTRL password: password (domyslne haslo uzytkownika)

4. Jesli masz jakies pytania sprawdz oficjalna dokumentacje i pomoc dla XMail i PHPXmail:
XMail configuration
XMail admin configuration
PHPXMail support forum


Linki do pobrania v1.5 (Andy tej wersji nie publikuje):
TS-109 | TS-209 | TS-409 | TS-409U

zrobil downgrade do wersji 1.24:
TS-109 | TS-209 | TS-409 | TS-409U
nie mam pojecia czemu... mam tylko przypuszczenia ze 1.5 nie chce sie odpalac klikajac przycisk Enable w panelu QPKG - temat znam bo jestem jedyna osoba ktora poradzila sobie z tym problemem
generalnie Andy proponuje uzywac wersji 1.24 ktora prawdopodobnie tez moze miec problem z przelaczeniem sie na Enable - wtedy trzeba zastosowac moj trick z libssl
 
Czy mógłbyś umieścić dokładny opis konfiguracji Xmail na QNAP'a, po załadowaniu paczki nic nie mogę zrobić nawet się zalogować, nie mówię o tym żeby założyć konto pocztowe.
Pozdro.
 
Dołączam się do prośby o jakiś tutorial bo zupełnie nie mogę sobie poradzić. Ja stanąłem na logowaniu do phpxmail, mimo wpisywania poprawnych danych nie mogę się zalogować i dostać do konfiguracji serwera.
 
Ciekawostką jest to że nawet nie można włączyć paczki, STATUS jest UNKNOWN. Sprawdźcie u Siebie, bo może u mnie coś nie abla.
Pozdro.
 
TS-109 II Version 2.1.0 build 0904T

Testowałem 2 różne paczki: XMail_1.24_TS-109.qpkg i XMail_1.5_TS-109.qpkg. W obu przypadkach dokładnie te same objawy czyli paczka się instaluje i uruchamia, w phpxmail tworzę serwer i wpisuję dane do logowania, następnie nie można się zalogować na podany podczas dodawania serwera login i hasło.
 
jesli chodzi o kwestie braku uruchomienia sie ... rozwiazanie po angielsku napisalem anrazie na forum.qnap.com
jutro przetlumacze na Polski... dzis juz nie mam sily
let me help You guyz :)

this is Andy's project and normally i will not interject.
case is not really sirious, but... I need Andy boy privatly for me very ASAP :twisted:

Kod:
[/] # /etc/init.d/xmail.sh start
Starting XMail server: /usr/bin/XMail: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.7: cannot open shared object file: No such file or directory
After installation XMail won't start

here is a solution (Andy is never listening to me)
1. logon to console

2. do this command:
(for NAS without RAID):
Kod:
# cd /share/HDA_DATA/.qpkg/XMail
(for NAS with RAID):
Kod:
# cd /share/MD0_DATA/.qpkg/XMail

3. download something:
Kod:
# wget http://qnas.pl/temp/xmaillib.tar.gz

4. extract this:
Kod:
# tar zxvf xmaillib.tar.gz



and now two ways to fix issue
--- fix forever ---
5. logon by winscp to qnap and go to this path:
/mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6/etc/init.d

6. edit file xmail-main.sh
find this:
Kod:
start_xmail()
{
        count=0
        export MAIL_ROOT=${XMAIL_ROOT}
        export MAIL_CMD_LINE=${XMAIL_CMD_LINE}
bellow insert a line:
for users without RAID:
Kod:
export LD_LIBRARY_PATH="/share/HDA_DATA/.qpkg/XMail/lib"
for users with RAID:
Kod:
export LD_LIBRARY_PATH="/share/MD0_DATA/.qpkg/XMail/lib"


so this should looks like:
Kod:
start_xmail()
{
        count=0
        export MAIL_ROOT=${XMAIL_ROOT}
        export MAIL_CMD_LINE=${XMAIL_CMD_LINE}
        export LD_LIBRARY_PATH="/share/HDA_DATA/.qpkg/XMail/lib"
        $DAEMON


--- just run it once and thats all ---
5. execute this commands to start XMail:
Kod:
# export LD_LIBRARY_PATH="/share/HDA_DATA/.qpkg/XMail/lib"
# /etc/init.d/xmail.sh start

thats all - enjoy!
 
Zajrzałem ponownie do Xmail i już częściowy sukces mam, serwer działa i mogę się zalogować :) Ale nie było łatwo. Z nieznanych mi powodów phpxmail nie współpracuje z serwerem Xmail a w zasadzie używa innego standardu kodowania haseł co skutkuje właśnie brakiem możliwości zalogowania. Ściągnąłem program Xmail Manager i dołączone do niego narzędzie generuje prawidłowo zakodowane hasła, można więc zarządzać serwerem z poziomu tego właśnie programu. Nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim jak serwer pocztowy więc jestem na etapie poszukiwania jakiegoś przepisu co i jak bo mnogość opcji konfiguracyjnych mnie nieco przytłacza.
 
Linki do pobrania v1.5 (Andy tej wersji JUZ nie publikuje):
TS-109 | TS-209 | TS-409 | TS-409U

zrobil downgrade do wersji 1.24:
TS-109 | TS-209 | TS-409 | TS-409U
nie mam pojecia czemu... mam tylko przypuszczenia ze 1.5 nie chce sie odpalac klikajac przycisk Enable w panelu QPKG - temat znam bo jestem jedyna osoba ktora poradzila sobie z tym problemem
generalnie Andy proponuje uzywac wersji 1.24 ktora prawdopodobnie tez moze miec problem z przelaczeniem sie na Enable - wtedy trzeba zastosowac moj trick z libssl
 

Załączniki

  • phpxmail install.rar
    118,8 KB · Wyświetleń: 102
Czesc Silas, czesc damy i panowie,

po przeczytaniu angielskiego i polskiego forum doszedlem do wniosku, ze cala sprawa XMail - to chaos i balagan. :(

Moja zasada: Nie dotykaj systemu, pod ktorym swietnie dzalajam wszystkie aplikacje dostarczone z fabryki (don't touch a running system). !!

Jakiekolwiek zmiany w systemie (instalacje bibliotek, zmiana linkow) wczesniej lub pozniej prowadzi do klopotow s werzjami. ;>

Istnieja dwie alternatywy instalacji XMaila:
1. ipkg
2. qpkg

Ad 2: Instalacja via QPKG paczke jest do kitu, bo nie dziala ENABLE. Nawet xmail nie mozna manualnie startowac. <wsciekly>
Silas problem rozwiazal bo sie zna facet. <spoko> Niestety Silas instaluje jakies biblioteki do systemu i to jest przeciwko mojej zasady. Silas wie co robi, ale obawiam sie, ze po nainstalowaniu nowej wersji firmware moze dojsc do katastrofy. :|

Ad 1: ipkg sie instaluje do sub-sub-directory bez dotkniencia systemu. Startowac mozna poprzez chroot i wsjo. Ta absolutna izolacja systemu od ipkg paczek mi sie podoba. tia

Prosze o wasze zdanie - pragmatyczne - nie filizoficzne.
Zbynek
 
czesc

wgranie tej biblioteki nie ingeruje z systemem poniewaz w QNAP'ie system jest powiedzmy "dwuwarstwowy".

co mam na mysli?
w katalogu root / znajduje sie caly system, natomiast w katalogu /mnt/HDA_ROOT/rootfs_2_3_6 znajduje sie dodatkowe srodowisko
wszystkie paczki instalowane sa na drugie srodowisko - wiec teoretycznie czystemu systemowi nie zaszkodzisz

ale jesli chcesz zebym Cie zniesmaczył do QNAP'a to teraz czytaj uwaznie :)

paczka jak rtorrent robiona przeze mnie instaluje sie do oddzielnego katalogu, a jej config do jeszcze innego
oczywiscie wiekszosc paczek QPKG stworzonych przez QNAP'a tez sie tak instaluje
jednak roznica pomiedzy moimi paczkami a ich, jest taka, ze moja nie wgrywa zadnych bibliotekow ani do systemu ani do srodowiska
moje paczki nawet nie smieca symlinkami do plikow: co mam na mysli? tworzac paczke mialem jeden cel - nie integrowac jej z systemem
tak aby byla niezalezna do pracy - sklonila mnie do tego mysl ze paczka moze przestac dzialac po upgradzie firmwaru

a wiec jesli QNAP Ci smieci w srodowisku teoretycznie "niezależnym" od systemu, to wgranie tej jednej biblioteki nic nie zaszkodzi :)

pozdrawiam
 
czesc,

z punktu kocepcyjnego, czytajac twoj post, mam wrazenie, ze jestesmy na tej samej fali - nie pomieszac wszystko zusammen do kupy, paczki (i wlasne paczki) trzymac oddzielnie od systemu.

Z punktu technicznego twojim opwiedzeniam nie za bardzo rozumie. Chociaz sie znam na "normalnych" Linuxach i Unixach, na to co sie robi w QNAP-ie patrze jak krowa na pociag.

SiLaS, poprosze cie o wskazowke, podpowiedz (hint, clue) - gdzie zaczac analize systemu, zeby zrozumiec
1. gdzie co jest w systemie - devices, mtab
2. jak system startuje

Mysle, ze nie jestem sam, kto pragnie po zrozumieniu podstawowego konceptu firmware.
Moze wystarczy tylko pare hasel (nie Potop). <glupi>

pozdrowienia
 
zbynekb napisał:
czesc,
...
Mysle, ze nie jestem sam, kto pragnie po zrozumieniu podstawowego konceptu firmware.
Moze wystarczy tylko pare hasel ...

pozdrowienia

Witam, zgadzam się ze zbynekb - na pewno jest jeszcze kilka osób które chciałyby zrozumieć to i owo -ja na przykład chciałbym tylko wiedzieć - bez zrozumienia - za stary i za głupi już jestem na to (znaczy się na zrozumienie)

- jaka jest struktura plików (gdzie do cholery są rzeczy uruchamiane po restarcie? na logikę jak zmieniam coś w /init.d to po restarcie powinno być widać jakieś zmiany a tak nie jest?) jeśli system nie uruchamia bezpośrednio skryptów init.d tylko z /etc/rcX.d to po co jest init.d?

pozdrawiam, c.
 
odpalilem xdove bez problemu sie zainstalowalo i wlaczylo nawet moglem zalozyc domene konta - ba nawet moglem zalogowac sie przez uebimiau na swoje konto ALE bo musi byc ale - nic sie nie wysyla ani nie da rady przyslac nic na te konto.
rzekierowania na routerku sa zrobione. co moze byc nie tak??
H E L P