Pomoc Xopero - Private Cloud Backup

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 210
31
2 313
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Silas Mariusz opublikował nowe elementy w zasobach:

Xopero - Private Cloud Backup (wersja Free (up to 3 endpoints)) - Niezawodna ochrona danych w oparciu o Xopero i serwer QNAP

axopero.com_img_banners_main.png


Zamień QNAP-a w Xopero Backup Appliance
Niezawodna ochrona danych w oparciu o Xopero i serwer QNAP​

axopero.com_img_management_center_banner.png

Odkryj doskonałe narzędzie do wygodnego i kompleksowego zarządzania backupem
Xopero Backup Appliance wyposażone zostało w wyjątkową aplikację pozwalającą centralnie i zdalnie...

Czytaj więcej...
 
Jak wrzucić tą licencję ?

Wersja free jest inną od tej którą zainstalowałem 2 dni temu ? Nie mam pola do wklejenia kodu.

ai.imgur.com_9wUVatR.png
 
W załączniku wiadomości e-mail jest załączony plik .lic. Jego zawartość to klucz z treści maila.
Klucz jest generowany na podstawie numeru seryjnego i prawdopodobnie weryfikowany poleceniem get_hwsn :) Jestem ciekaw co się stanie kiedy podłożymy inny numer seryjny ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
W mordę jeża, dzięki. taki długi klucz że nie zjechałem na dół wiadomości. Jest plik.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Kurde trzeba wpisać numer seryjny urządzenia. Zajebiście jak nie ma się dostępu fizycznie do plakietki na serwerze. QNAP musi zrobić gdzieś w systemie aby móc podejrzeć serial number.


Rozwiązanie :

wpisujesz w command line
Bash:
echo "Serial: $(/sbin/get_hwsn)"
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Takie uwagi dla formularza, które rzucają mi się od wejścia ( Free product )

1. Brak oznaczeń, które pola są wymagane.
2. Numer seryjny - dobrze podać jak można zdobyć numer seryjny urządzenia oprócz obrazka naklejki
3. Pobierając licencję darmową czy akceptuję jakiś tajny regulamin ?? Czy licencję mogę po prostu wykorzystywać do wszystkiego ??


Dodatkowo nie jest napisane na jaką wersję QTS. Posiadam 4.2 Beta i nie mam w sklepie aplikacji Xopero :-( Nie mam też możliwości pobrania paczki do ręcznej instalacji

[EDIT] Napisałem do serwisu z prośbą o podanie ścieżki do pobrania paczki w celu instalacji ręcznej. Czas start !!!
 
Dziękuję @mariuszsal . Pobrałem zainstalowałem. Przy próbie uruchomienia pojawia się super ekran na którym jest link do pobrania aplikacji dla Xopero Managment Center. Fajnie ale po co mi instalator msi jak mój system to MacOs. Na stronie produktu (Xopero Appliance) nie ma żadnej wzmianki że chodzi to tylko na Windzie.
 
Przecież na MacOs nie trzeba dodatkowego oprogramowania. Masz tam tajm maszine i lecisz z kopiami ;)
 
No oki ale żadnej wzmianki o tym nie ma żadnej. Patrzę czy poradzi sobie z tym kompletny laik. I widzę że nie . Bo informatyk piszący myślał o sobie a nie o podstawowych administratorach
Podsumowując brakuje podstawowych informacji co i jak.


[EDIT]Time Machine jest do kopii ale do zarządzania Xopero nie ma apki na MacOs
A tak się pokazuję apka jak włączam ją z poziomu AppCenter

ai62.tinypic.com_2ztjzhf.png
jak naciskam ściąga instalacje dla Windows ( roftl)
Idąc dalej spróbowałem zainstalować aplikację na Parallels z Windows 8.1 Prof i ciekawy komunikat
ai58.tinypic.com_2d7zcx0.png
 
Cześć,

Mamy klientów, którzy korzystają z aplikacji na parallelsach. Sprawdzimy to u nas.
Planujemy publikacja Xopero w app center na początek września. Wzmianka dla jakich systemów jest wsparcie będzie dodana, gdyż na ten moment znajduje się tylko na stronie z funkcjami i cenami.