Pomoc Z innej beczki...Win8

Archi

Passing Basics
Beginner
26 Luty 2014
23
6
3
Bytom
QNAP
TS-210
Ethernet
40 GbE
Zna ktoś sposób na "wyciągnięcie" klucza Win8 z UEFI ?
Nie posiadając płytki z systemem naturalnie
 
Aida pokazuje lecz klucz który jest w rejestrze systemowym, lecz ja potrzebuje klucz który jest zaszyty w UEFI
 
Klucz w UEFI ? Chyba masz na myśli certyfikat .
No COA included with pre-built PC - does it matter? - Microsoft Community

One of the improvements Microsoft is making to Activation 3.0 for newly built machines that come preloaded with Windows 8, you won’t have a COA (Certificate of Authenticity) sticker attached to the machine anymore. Instead, this will be embedded in the BIOS. This will avoid product keys from being compromised and OEMs will buy what they need.
 
tak dokładnie, wiem to :/
klient zakupił nowego laptopa z W8 nie robiąc sobie recovery jakimś programikiem zmienił sobie partycje, pousuwał recovery (myślał że niepotrzebne jak się potem tłumaczył) no i system "umarł" po restarcie, nie mam nośnika z recovery dla jego toshiby innego modelu się udało by lecz będzie miał klucz z tego modelu z którego będzie recover, potem dam rade to zmienić lecz potrzebuje ten klucz/certyfikat (zwłał jak zwał) i potrzebuje wydostać go z UEFI by wpisać go z palca by nawet ze strony MS pobrać obraz W8 dla jego klucza.
 
You asked the same on Technet and the answer is the same. Windows 8 no longer uses OEM certificates with generic OEM keys. Your individual OEM key is embedded to the UEFI on OEM PCs. Windows 8 Setup will pick the key if you don't force the setup to use a different key:

When installing Windows 8 and Window Server 2012, setup.exe uses the following priority logic for product keys:

  1. Answer file (Unattended file, EI.cfg, or PID.txt)
  2. OA 3.0 product key in the BIOS/Firmware
  3. Product key entry screen
Po prostu zainstaluj czystego Win 8 z CD/DVD/USB i powinno samo pójść.
PS: Klucz ? Nie ma takiego czegoś, jest tylko certyfikat. Na tej podstawie system sam się aktywuje.
 
Google: windows 8 untouched iso (wpisz swoj 32 bitowy smak)
 
download, burn, instal i nadal : Wprowadź klucz produktu :/
 
Proponuje sprawdzić w katalogu sources czy nie ma tam czasem pliku ei.cfg jeżeli jest to go usuń bo coś mi się wydaje śe masz ISO z ustawioną wersją PRO na sztywno i wtedy może tak być że nie zaciągnie licencji z bios\EFI
 
W wersji, która jest updatem do Win7 nie da się pominąć instalacji bez podania klucza. Należy chyba instalować Win 8 OEM.