Pomoc Zaawansowane udostępnienie podfolderu

pronek

Nowy użytkownik
Noobie
26 Październik 2011
1
0
1
Witam,

chcę udostępnić podfolder jakiejść grupie użytkowyników(domenowych) i nie mogę, np.

-Dane
----poddane

Dostęp do dane i wszystkich podkatalogów ma mieć "grupa_a" a do poddane dodatkowo "grupa_b". Mam ts-459pro+ i włączone zaawansowane uprawnienia folderu, jak kilkne na dane - uprawnienia folderu i wybiore poddane, dodam grupę_b to nie działa. W moim miejscu sieciowym mam tylko dane i nie moge wejść dalej. Proszę o poradę

A jak utworze nowy udział sieciowy i wprowadzę ścieżkę ręcznie /dane/poddane oraz w uprawnieniach dodam "grupa_b" to udział mam widoczny, ale wyskakuje, że brak uprawnień i koniec.
 
Korzystanie z zaawansowanych praw użytkownika w udziałach sieciowych jest proponowane dla osób ze względną znajomością i rozumieniem działania uprawnień na foldery Windows. Czy bez serwera NAS potraficie zarządzać uprawnieniami odpowiednio?

Dostęp do dane i wszystkich podkatalogów ma mieć "grupa_a" a do poddane dodatkowo "grupa_b". Mam ts-459pro+ i włączone zaawansowane uprawnienia folderu, jak kilkne na dane - uprawnienia folderu i wybiore poddane, dodam grupę_b to nie działa. W moim miejscu sieciowym mam tylko dane i nie moge wejść dalej.
To tak nie działa.
Jeśli ten sam użytkownik ma największe uprawnienia, ale należy do gruby B, która jest ograniczona prawami, to te ograniczenia spadają na użytkownika.