Zadanie Cron

Dyskusja w 'Serwer WEB i aplikacje (PHP oraz bazy danych SQL)' rozpoczęta przez użytkownika Lukas2502, 22 Czerwiec 2010.

Ładowanie...
 1. Lukas2502
  Offline

  Lukas2502 Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  18 Czerwiec 2010
  Wiadomości:
  23
  Local Time:
  02:51
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  Witam. Mam problem z Cronem. Problem nie polega na tym ze plik crontab się nie zapisuje. Chodzi o to, że zadania w pliku crontab się nie wykonują. Oto kod
  Kod (Text):
  1. # m h dom m dow cmd
  2. 0 3 * * * /usr/local/sbin/ImR_all -soft /Qmultimedia
  3. 0 4 * * * /sbin/hwclock -s
  4. 0 3 * * * /sbin/vs_refresh
  5. 30 4 * * * /etc/init.d/Qthttpd.sh restart 1>>/dev/null 2>>/dev/null
  6. 5 * * * * /usr/bin/wget http://mojadomena.pl/automat.php -a /share/HDA_DATA/Public/log.txt
  7.  
  Edytuje plik /mnt/HDA_ROOT/.config/crontab Restartuje serwer i wpis pozostaje, ale nie chce się wykonywać co 5 minut. Co ciekawe od czasu do czasu to się wykonuje ale nieregularnie. Na początku myślałem że zadanie jest wykonywane po restarcie serwera, ale nie. Później myślałem że to ma związek z zrestartowaniem usługi "/etc/init.d/crond.sh restart", ale i tym razem to nie to. Po prostu czasem zadanie się wykonuje ale nie wiem co jaki czas. Mam jeszcze jedno pytanie. Ten automat tworzy plik informacyjny tylko nie wiem dlaczego w folderze /root Czy to też kwestia Crona czy już ustawienia samego automatu? Bardzo proszę o pomoc z tym Cronem. A tak w ogóle to czy Cron tworzy jakiś plik z logiem swojego działania. Szukałem w /var/log Siedzę już nad tym dwa dni i nie mogę znaleźć rozwiązania.
   

Poleć tę stronę