Pomoc Zaginiony udział z danymi po aktualizacji do 3.8

z500

Nowy użytkownik
Noobie
2 Kwiecień 2011
3
0
1
Mam QNAPA 659 Pro II z 6 dyskami 3TB w RAIDZIE 6 (jedna wielka partycja ~12TB w formacie EXT4)
Po aktualizacji do softu 3.8 dziwnie się zachowywał - piszczał restartował się i przestał być widoczny w sieci. Wgrałem mu downgrade do 3.73 (qnap finderem) i QNAP znów jest widoczny przez przeglądarkę ale zniknął udział z danymi....

Wszystko wskazuje jakby dane były nadal na macierzy, bo zajęte jest miejsce ale ich nie widać, bo nie ma udziału.... (ani w sieci lokalnej ani przez web file managera)
Systemowe udziały są widoczne MULTIMEDIA, USB, PUBLIC itp... (nawet zawierają dane które kiedyś tam wrzuciłem).
(mój qnap ma podłączenie do monitora i w razie czego jest do niego szybki dostęp przez internet)

Czy ktoś mógł mi pomóc odzyskać ten udział i dostęp do danych (nawet odpłatnie , zdalnie lub w warszawie)
Masz jakiś pomysł, Co robić, pomóżcie ?
 

Załączniki

  • qnap-share.png
    qnap-share.png
    19,3 KB · Wyświetleń: 258
Dołącze do prośby kolegi, mam taki sam problem na TS-212. Aktualizacja firmware 3.8.1 na 3.8.2. Po restarcie identyczna sytuacja. Pierwszym dziwnym objawem była niezgodność wersji firmware: w przeglądarce wskazywał wersję 3.8.1, a w QNAP Finder 3.8.2. Po planowym restarcie systemu zgodnie z harmonogramem wszystkie udziały sieciowe ukryły się w ten sam co u kolegi sposób. Obecnie w przeglądarce i QNAP Finder jest ta sama wersja 3.8.2
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
{liczba}K
HD Station (Kodi, YouTube, ...)
Usunięty użytkownik pigers
U