Zakup NMP 1000

yogi1976

Nowy użytkownik
Noobie
21 Grudzień 2010
2
0
1
Witam
Jestem tu nowy, od wczoraj okupuje te forum i szukam wszelkich info o QNAP NMP 1000.Recenzje w sieci są więcej niż zadowalające ale tutaj troszkę oczy mi się otwierają. w związku z czym mam pytanka:

( mam starego PC 1.97MHz ; system Windows XP sp2; TV Panasonic 42PV80; Amplituner Onkyo (sys głosników 5.0 - bez subwoofera - opt., coax))

Jak to jest w końcu z tym odtwarzaniem ( jak najlepiej podłączyć NMP 1000 z komputerem stacjonarnym aby zasoby z dysku twardego w komputerze były odtwarzane na TV płynie bez zacięć - kablem sieciowym?
Czy jeśli bym w przyszłości dokupił np. QNAP TS-119 to mogę go jakoś podłączyć tak aby dane były bezpieczne (głównie zdjęcia)
Czy pokazał sie już jakiś firmware który wspomaga odtworzenie formatu .ape?
Ten odtwarzacz nie ma czytnika kart SD - czy można podpiąć tę karte poprze "taki" adapter do USB?

Jeśli te pytania się pojawiły to sorki ale ja nie potrafiłem znaleźć satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.
A tak w ogóle to czy za 820zł + 330zł za HDD warto go kupić?
 
Dzięki za odp.
To co mi poleciłeś jest nawet atrakcyjnie cenowo i teraz mam dylemat bo do QNAP'a trzeba dopłacić prawie drugie tyle ale czy warto? Biorąc pod uwagę fakt że chce kupić TS 119 to czy IB będzie bez problemów wspólpracowal?
Z drugiej jednak strony gdybym kupił tylko tego TS 119 i podpiął do PC a z niego puszczał tak jak do tej pory filmy na TV to czy wydanie 700pln na playerka nie mija się z celem - bardziej mi zależy na bezpieczeństwy danych
 
Bedzie wszystko działać. Mam TS-110 i ten player IB.
Ten player można podłączyć do PC bezpośrednio jako dysk USB jak też po utworzeniu sieci domowej mieć do niego dostęp przez otoczenie sieciowe (FTP, Samba). Masz niezależne dyski i możesz zrobić kopię zawartości dysku w playerze na Qnap-ie.
 
Popcorny tez sobie radza bez problemow. Wszystko ladnie smiga po LANie i w zasadzie bezproblemowo. U mnie jest taka konfiguracja: Qnap TS-459+Popcorn Hour A-110 (wszystko po SAMBIE). Na razie nic nie zmieniam, bo wszystko dziala bardzo dobrze