Zakup pierwszego NASA.

kizar

Nowy użytkownik
Noobie
12 Lipiec 2016
5
0
1
23
QNAP
null
Ethernet
56 GbE
Witam,

Rozważam zakup pierwszego NASA i po przeanalizowaniu rynku waham się między :
TS-253a
TS-251+
DS216+II

Na czym mi zależy?
1. Przede wszystkim multimedia i jeszcze raz multimedia.
Płynność w odtwarzaniu filmów Full HD, przez Plex na TV w głównej mierze.
Kodi + Plex jeśli chodzi o Qnap.
A także ale to już w mniejszym stopniu to odtwarzanie poza domem, również zależałoby mi na płynności w full HD.
Nie przewiduje 4K, a poza tym te Nasy jeśli dobrze doczytałem że raczej nie będa sobie radzić z 4K mimo że producenci dają taka możliwość.

2. Backup.
Zdalny backup z 2 komputerów.
Nie chce robić raid.
Chce wsadzić dwa dyski WD Red 3TB i zrobić backup folderów ze zdjęciami i muzyka oddzielnie na dwóch dyskach bo do reszty nie potrzebuje backupu np filmy.
Moje pytanie czy jak na jednym dysku będę miał folder ze zdjęciami i na drugim też to czy jest możliwość automatycznej synchronizacji pomiędzy folderami jeśli zmienimy zawartość tych folderów.
3. Synchronizacja z Onerdrive, czy powyższe Nasy posiadają takie coś.

I to by było na tyle jeśli chodzi o wymagania. Wirtualizacji nie przewiduje ale chyba wszystkie 3 sobie poradzą z jedną wirtualka jeśli już będę chciał coś w tym kierunku robić.

Jak wygląda ściąganie torrentow? Czy Qnap ma lepszą aplikacje niż S, jak z płynnością działania?

Różnice jeśli chodzi o procesor są niewielkie między nimi, chyba że ktoś ma lepsze rozeznanie i chce przybliżyć różnice w prockach.

TS-253a 4GB na start plus HDMI,
TS-251+ 2GB na start plus HDMI i tańszy od powyższego o 150 zł,
DS216+II 1GB na start i bez HDMI i w cenie TS-251+ mogę dostać.

Z tego co wiem to w S trzeba rozebrać prawie cały serwer żeby wymienić RAM a jak wygląda to w Qnap?

To chyba wszystko. Jeśli są jeszcze jakieś ważne rzeczy do rozważenia a o nich nie wspomniałem czekam na sugestie. Proszę o podpowiedzi bo już mam dosyć wybierania.


Sent from my Sony Xperia Z5
 
Bierz Qnap-a. Widzę że w grę wchodzą głownie multimedia czyli TS-253a przeważa HDMI ...
Co do twojego wyboru to i tak minimum ramu to 8gb.
Pozdro :)
 
Bierz Qnap-a. Widzę że w grę wchodzą głownie multimedia czyli TS-253a przeważa HDMI ...
Co do twojego wyboru to i tak minimum ramu to 8gb.
Pozdro :)

Tez tak zostanie Qnap i pytanie czy 251+ czy 253a, ten drugi ma lepszy transcoding czyli to czego ja oczekuje ale generalnie slabszy procek.
 
Chce wsadzić dwa dyski WD Red 3TB i zrobić backup folderów ze zdjęciami i muzyka oddzielnie na dwóch dyskach bo do reszty nie potrzebuje backupu np filmy.
Backup ? nie - to tylko kopia ... o backupach to mamy z 7 tematów.

TS-253a 4GB na start plus HDMI,
TS-251+ 2GB na start plus HDMI i tańszy od powyższego o 150 zł,
DS216+II 1GB na start i bez HDMI i w cenie TS-251+ mogę dostać.


TS-251+ a za oszczedzona kase kupujesz sobie RAM i sam dokładasz ... z tej listy :
Link: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DvhN16vZczemezvlGzLPxeoR3fZt0RzmJrQ7IjefYfI/edit?usp=sharing


dołożenie RAMu = zdjęcie obudowy i popatrzenie gdzie jest stara kość.

dziekuje! następny ! :>
 
  • Lubię to
Reakcje: qiui
Czyli generalnie między kopiami takich dwóch folderów nie da się zrobić synchronizacji przy zmianie zawartości w jednym z nich?

Sent from my Sony Xperia Z5
 
a załapałem - chcesz folder z fotkami mieć na dwóch dyskach jako namiastke bezpieczeństwa , a filmy np trzymać tylko na 2. hdd ?
Luz da się zrobić, RTRR jest w QNAPie.
 
Generalnie tak bo mam zdjęcia sprzed 15 lat i nie chce ich stracić.
Dokładnie tak jak piszesz, filmy tylko na jednym dysku nie ma potrzeby mieć dwóch kopii.

Do folderów ze zdjęciami będę dokladal nowe i chciałbym żeby nowe zdjęcia automatycznie kopiowaly się do drugiego folderu, żebym nie musiał ręcznie tego robić. Czyli na Qnap jest to do ogarnięcia.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Nie wiem, ale zdjęcia z 15 lat trzymałbym w trzech różnych kopiach. Ja też nie chciałbym ich stracić. Dysk zewnętrzny USB koniecznie.
 
Na razie trzymam na zew dysku plus na kompie dodatkowo.
Czyli generalnie ts-251+ spełni wszystkie oczekiwania i nie ma potrzeby dopłacać do ts-253a tymbardziej że ma słabszy procesor.

Czy dostajac się do Qnap np przez aplikację mobilna trzeba ten dostęp ustawić na routerze i Qnap, coś jak Wake on LAN?

A jeszcze jedno pytanie czy można zainstalować do Qnap,zew tuner TV przez USB bądź jakiś inny sposób i nagrywać programy tv? Qnap musi być podłączony do dekodera, w jaki sposób?

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Czy dostajac się do Qnap np przez aplikację mobilna trzeba ten dostęp ustawić na routerze i Qnap, coś jak Wake on LAN?
Tak musisz przekierować porty na routerze.

A jeszcze jedno pytanie czy można zainstalować do Qnap,zew tuner TV przez USB bądź jakiś inny sposób i nagrywać programy tv? Qnap musi być podłączony do dekodera, w jaki SPOSÓB?
Możesz ustawić jeśli masz taki dekoder w jego ustawieniach i nagrywać po sieci. Tak samo jak z qnapa możesz oglądać na tv.
Karty tv po usb też możesz podłączyć i nagrywać.



Natapatalkane z z5
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus