Zakup TS-253 PRO

bednar

Entry Technician
Q Associate
12 Luty 2013
32
8
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 GbE
Mam zamiar kupić serwer jak w temacie na którym będzie można uruchomić usługi:
- serwer plików dla sieci lokalnej (około 30 userów),
- synchronizacje plików - jako kopie lokalne i zdalne dokumentów, poczty itd.,
- zdjęcia, mnóstwo zdjęć,
- serwer web wewnętrznych aplikacji,
- Myślałem jeszcze o kopii serwera pocztowego ale takie rzeczy chyba tylko w Erze.
- muszę postawić jakiegoś Windowsa na virtualnej maszynie jako serwer dla programu antywirusowego ESET 50 stacji,

Program do fakturowania oparty jest o MS SQL więc mam zamiar wykonywać kopię bazy na Synka.

Cena myślę, że do 5000 zł z dyskami i UPSem.
Co sądzicie o wyborze, czy powinienem dokupić ram do 4 GB?
 
253 Pro + 2x 3 TB = 3600
POWER WALKER LINE-INTERACTIVE 850VA (VI 850 LCD) - 300 zł
Suma 4000 z kosztami przesyłki

Moim zdaniem w tym budżecie lepiej wziąść
QNAP TS-453 Pro na Intelku i mieć swięty spokój - rozbudowa RAM i wirtualizacja jest,
Wychodzi 4,7 z UPSem - dodasz RAM masz 5k elegancko ;)

KOpia jakiego serwera pocztowego ? Bo jak Exchange to i tak wirtualizujesz :D
 
Posiadam hosting w nazwa.pl i około 100 kont. Czy można w jakiś genialny sposób robić kopię poczty? Myślałem już o tym aby chociaż newralgiczne punkty jak sekretariat i ksiegowosc i szefostwo mialo konto na QNAP i tam synchronizowała się poczta. Haseł ne zmieniają do poczty więc myślę że można by to zrobić.
 
zapytaj sie ich jaki mają serwer pocztowy i czy można eksportować cała pocztę wraz z ustawieniami do pliku czy na inny serwer, bądź chociaż same maile.
 
Dobry pomysł. Dzięki za pomoc przy wyborze qnapa tylko zastanawiam się csy potrzebuję 4 zatokoeca i 4 karty sieciowe.
 
wiesz - dobra zasadą jest lekkie przesadzenie, bo jak przybędzie Ci danych to wciskasz nowego HDD do NASa, dodajesz do RAID i masz to z głowy ! :)

poza tym jak odpalisz VM dla ESET Console to bedziesz pewnie chciał kopie bazy robić na Q, kwestia oskryptowania MSSQL'a, w końcu masz Windowsa :D
 
W sumie racja lepiej kupić na wyrost i być dłużej zadowolonym niż po roku stwierdzić że brakuje mi miejsca i mogłem kupić większy.
 
Jeśli będziesz zdecydowany daj znać zawsze rabat się znajdzie.
 
Pogadam z szefem i myślę że się zgodzi.
 
Ja również radziłbym wziąć ts-453pro
Jestem świeżo po zakupie takiego właśnie urządzenia, a przesiadłem się z ts-269pro właśnie ze względu na dodatkowe 2 kieszenie.
Początkowo myślałem, że 2 to aż nadto, ale dyski szybko się zapełniają.
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Chcialbym dodac jedna ciekawostke - TS-453 moze pracowac z 2x8GB RAM :D
Poki co dzialajacy modul wyglada tak:
upload_2014-12-13_15-50-5.png

upload_2014-12-13_15-50-31.png


Zrodlo: QNAP NAS Community Forum • View topic - TS-x51/x53 and custom operating system
 
Super informacje ale wygląda tak że 451 tez można dołożyć do 16gb.
 
Pamięci mają być DDR3L (low voltage) - nie DDR3!
Możesz kupić pamięci od jakiegoś dystrybutora QNAP, aby mieć pewność, że będą działać. Płyta projektowana jest przez Intel.
 
Wydaje mi sie, ze tak, BTW: mozesz na tych maszynach zainstalowac inny system niz QTS -np. Windows server :) z USB ;] - zdaje sie, ze jest to poruszane w podanym linku.
 
Kupię te dedykowane do serwera od epa ale miałem kupić 2x4 to kupię 2x8 i sprawdzę czy zadziała. Rozumiem także ze zawsze muszą dwa banki być zajęte nie można tylko jednego wyposażyć zgadza się?
 
A przypadkiem standartowo nie jest instalowana jedna kosc 2GB ? - przynajmniej ja tak mialem w TS-870. Zdaje sie,ze w jakims review widzialem 1 kosc - zarzuc zapytanie na google/bing
 
No też mi się zdaje bo 451 na 1gb a 453pro na 2gb ale czy pro ma w jednej kości nie jestem pewien
 
Im więcej wypowiedzi tym bardziej się przekonuje do 453pro dołoże ramu i będzie spokoju na jakiś czas z serwerem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz