Zakup używanego Qnap TS-209 do archiwizacji zdjęć

Janekb77

Nowy użytkownik
Noobie
30 Marzec 2019
1
0
1
46
QNAP
null
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam

Na wstępie przepraszam za moje elementarne pytanie.

Chce kupić używane urządzenie oznaczone Qnap TS-209 II.
Potrzebuje je do jednego celu a mianowicie archiwizacji zdjec. Średnio raz w tygodniu wracam z meczu i chce zarchiwizować zdjęcia które zrobiłem. (Średnio 500 zdjęć z meczu) Do tej pory archiwizowałem je na dyskach zewnętrznych podłączanych po kablu USB. Teraz chciałbym mieć magazyn danych opartych o system RAID (tak to się chyba nazywa) trafiłem na ofertę zakupu modelu TS-209 II z dwoma dyskami. Urządzenie jest już kilka lat na rynku i tu moje pytanie czy w 2019 roku warto kupić ten model do podstawowej archiwizacji zdjęć.?

Moje drugie pytanie jest takie - czy można zrobić coś takiego (dużo zdjęć robię także telefonem). Wchodzę do domu (wchodzę w domowe WIFI) a zdjęcia z telefonu które zrobiłem od wyjścia z domu z automatu zapisują się w na dyskach w odpowiednim katalogu. Taki backup/synchronizacja zdjęć jak w chmurze Googla tylko na lokalnych dysku.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
JB
 
Ten nas to byl dobry ale tak z 10 lat temu.

Co do drugiego pytania, tak oczywiscie, ja do tego uzywam nextclouda ktorego mam na nasie + aplikacja na telefon.
Sposobow jest duzo ;)

Napisz ile masz pieniedzy, i jakie masz oczekiwania.
 
@Pawliko jestes pewien ze na tym sprzecie zainstaluje swiezego nextclouda? Musze sprobowac ale ja na swoim 219p2 chcialem do tego celu zaprząc ownclouda i niestety trochę fiasko ponioslem. Otoz nowy owncloud wymaga sporo od sprzetu i niestety nawet najnowsze Entware nie pomaga w zwiazku z tym na serwerze mogę zainstalowac starego ownclouda. Ale to nie koniec problemow. Gdyż do starej wersji serwerowej trzeba stara wersje desktopowa i na sam koniec trzeba tez stara wersje na komorke. Pomijajac fakt bezpieczenstwa nieaktualnych juz wersji to powoduje to sporo problemow gdyż kazda z tych aplikacji chce sie aktualizowac i ciezko to ograniczac.
Zobacz na to czy aby napewno?
 
@Pawliko jestes pewien ze na tym sprzecie zainstaluje swiezego nextclouda? Musze sprobowac ale ja na swoim 219p2 chcialem do tego celu zaprząc ownclouda i niestety trochę fiasko ponioslem. Otoz nowy owncloud wymaga sporo od sprzetu i niestety nawet najnowsze Entware nie pomaga w zwiazku z tym na serwerze mogę zainstalowac starego ownclouda. Ale to nie koniec problemow. Gdyż do starej wersji serwerowej trzeba stara wersje desktopowa i na sam koniec trzeba tez stara wersje na komorke. Pomijajac fakt bezpieczenstwa nieaktualnych juz wersji to powoduje to sporo problemow gdyż kazda z tych aplikacji chce sie aktualizowac i ciezko to ograniczac.
Zobacz na to czy aby napewno?

Na tym co podal nie ma szans. Ale nie warto kupowac tego.
A nextloud to jedna z wielu opcji. Na moim sprzecie ts-251a dziala dobrze jako prytatna chmura. Jednak nie dziala tak dobrze jak google photos. W zasadzie uzywanie tego jako alternatywy dla google photo to zart. (Albo wymaga to duzo lepszego sprzetu ktorego nie mam)
 
No niestety na mojej leciwej TS-219P+ świeżego nextclouda też normalnie nie pociagnie podobnie jak juz wspomnialem ownclouda. Czyli defacto @Pawliko mogłeś koledze jednoznacznie powiedzieć ze w obu odpowiedz brzmi nie warto i nie da sie na tym sprzecie.

A ja dodam od siebie gdzie mam pewnie podobny sprzet co @Janekb77 chciał kupić i też odradzam i to nie ze wzgledu na to że sprzet jest stary i wolny, ba mój sprzet jeszcze pare dni temu otrzymal oficjalna aktualizacje - tylko problemem dla mnie jest to, że podstawowe oprogramowanie serwerowe jak php, mysql jest już przestarzałe a przez to sporo oprogramowania zaczyna odpadac, tu jest przyklad chmur ale to nie jedno na czym juz mi sie wcześniej wyłożył.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap ts-209