Pomoc Zarezerwowany katalog photo przez Photo station

palavos

Nowy użytkownik
Noobie
29 Grudzień 2010
7
0
1
Na wirtualnym hoście mam stronę w której w folderze photo trzymam zdjęcia.
problem polega na tym, że zdjęcia nie są widoczne po stronie przeglądarki. Przyczyna to Photo station działające pod tym adresem, czy można to jakoś obejść?

lokalnie przeglądam strony w ten sposób: [adres ip qnapa]:[wybrany port]
 
[adres ip qnapa]: [wybrany port]/photo
a czemu tak dziwnie wpisujesz? skoro tworzysz vhosta to wołasz po nazwie tego vhosta i bez wskazania na katalog, jak dobrze jest ustawiony vhost to bedzie znał ten katalog. Jeżeli wywołujesz go tak jak napisałeś to po pierwsze Qnap nie znajdując takiego vhosta przekieruje cie na strone główna ew. logowania, a jak dodasz do tego wskazanie na katalog to normale że ci otworzy to co w nim jest.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
zapomniałem dopytać: adres qnapa masz na myśli adres w sieci lokalnej, np 192.168.x.x czy tam 10.0.x.x ??

A tak z nienacka: zmień nazwe folderu photo w tym vhoscie ?
dokładnie tak adres w sieci lokalnej, nigdy nie próbowałem się łączyć z qnapem z zewnątrz. czy jest opcja by w sieci lokalnej wywołać vhosta po nazwie?
zmiana katalogu pomaga, z tym że strona która chcę edytowac jest w miarę rozbudowana i nie ma sensu zmieniac wszedzie folderu do zdjęć, już racze wolę zacząc pracować na serwerze produkcyjnym
 
jak najbardziej http://<nazwa vhosta> tylko najpierw ustaw go sobie w konfiguracji

Example:

alh5.googleusercontent.com__6Q6DwrQyUSQ_UysgffTY_mI_AAAAAAAAsY8a241ad7189f2b9e6d443245eaae24b2.png
 
Ostatnio edytowane:
miałem wpisany port 72 przy wirtualnym hoście. słabo sie znam na qnapie - myślałem że każdy serwis musi mieć inny port ;)
teraz mogę wejść na serwisy wpisując ip serwera qnap plus nazwa vhosta.
zdjęć nadal nie widzę chociaż komunikaty mam inne. zdjęcia z innych folderów są widoczne.

zeby móc wpisac w przeglądarkę adres vhosta, bez adresu serwera, powinienem chyba jeszcze coś ustawić na swoim komputerze?
 
zeby móc wpisac w przeglądarkę adres vhosta, bez adresu serwera, powinienem chyba jeszcze coś ustawić na swoim komputerze?
Najczęściej w takim przypadku przydaje sie wpis w DNS-ie (ja mam serwery DNS na natywnym debianie na QNAP-ie) a w twoim przypadku może wpis w pliku hosts w windowsie pomoże