Pomoc Zbyt wolne przesylanie plikow do Qnap TS-221

jasperus

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2014
58
7
8
44
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam
Nie jestem pewien czy to wlasciwy dział wiec wybaczcie.
Qnap ts-221 + 2x3TB WD Red polączony kablem cat 6e z routerem Netgear N600 Gigabit. Z drugiej strony laptop Toshiba satellite pro l850 z Ubuntu 12.04, rowniez polaczony z routerem kablem cat 6e. Kopiowanie na qnapa ok 20MB/s przez NFS. Przy uzyciu FTP - dochodzi do ok 35MB/s.
Nie wiem czy problem lezy po stronie qnapa czy moze dysków. Myslalem nawet nad wymianą routera. Prosze o jakies wskazowki.
Pozdrawiam
 
postaw gigabitowego switcha problem z głowy

przeciętnie jest koło 52000kbps - jak dysk zamuli to skacze sobie np do ..

346.png
 
Tak to jest jak wszyscy mylą oznaczenia jednostki ...
1 kb = 1024 b = 128 B (bajtów)
8 kb = 8192 b = 1024 B = 1 kB (kilobajt)

Switch do routera, a laptopa i qnapa do switcha
DOKŁADNIE

a dosmaruję jeszcze dla uściślenia:

Kilobajt (KB, rzadziej kB, ang. Kbyte, kbyte, kilobyte)
W przeciwieństwie do innych dziedzin nauki, w informatyce przedrostek kilo oznacza czasem nie krotność 103​, tylko 210​:
1 KB = 210​ B = 1024 B (bajty)
1 kB = 103​ B = 1000 B (bajtów)
Kilobit to jednostka informacji, w skrócie kb lub kbit
Tak że duża czy mała litera to nie wszystko jedno i jak wiadomo robi różnicę.
 
Ostatnio edytowane:
dzieki za szybkie odpowiedzi. pewnie bede musial poszukac switcha :)
PozdroZ ciekawosci skopiowalem FTPem z qnapa na laptopa. 78MB/s szlo, plik 4.7gb w 63s. To czemu w drugą strone idzie jak burza a z laptopa na qnapa juz nie?
 
Podlączylem do tego edimaxa laptop, qnap i router. Czy mam cos jescze konfigurowac w routerze? Bo predkosc przesylu na qnapa dokladnie ta sama.
Z laptopa do qnapa max 35MB/s, z qnapa na laptop ponad 70MB/s. Mam wrazenie, ze dyski w qnapie ograniczają szybszy zapis.
 
Nic, to jest konfiguracja plug&play.

Dyski masz RED, strzelam że SATA 2 bądź 3, a jak podasz model to będziemy na 100% pewni.
Zrób przy okazji sprawdzenie dysków zarówno SMART jak i bad sector check.
 
Kompatybilne, są na whitelist.

Dla świętego spokoju niech skończy, potem kwestia przebootowania obu systemów.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a pliki zdefragmentowane ? Wiem że Ubuntu i pewnie EXT3/4 ale może po prostu dysk w lapku orze jak może przy odczycie, a przy zapisie śmiga jak demon ? Zwykle jest na odwrót ... można to fajnie sprawdzić robiąc RAM dysk i wrzucając do niego coś dużego z HDD, a potem przerzucając z ram dysku do NAS. Porównanie prędkości dysk -> ram -> nas czasami zdradza małe co nieco ;)