Przy piwie Zdalny dostęp przez qnap do sieci LAN

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
W tej chwili na routerze mam serwer openvpn (gargoyle). Przez ten openvpn mam dostęp do całego mojego LAN. Mam pytanko:
Czy jeśli ustawię myqnapcloud w swoim qnap, za pomocą klienta myQNAPcloud Connect połączę się przez openvpn z moim NAS, czy będę mógł dostać się do pozostałych urządzeń w moim LAN? Proszę o odpowiedź tylko wtedy, gdy jesteście na 100% pewni.
 
Dzięki, przy najbliższej okazji sprawdzę. Pytam, bo parę dni temu wyszła nowa wersja klienta myQNAPcloud Connect. Umożliwia dostęp po openvpn. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dobra, inne pytanko: W pracy mam dostęp tylko do jednego portu wychodzącego, który używam do openvpn zainstalowanego na moim routerze. Gwarantuje mi to dostęp do całej sieci. Czy da się jakoś magicznie zrobić tak, żeby qnapowi przypisać tylko jeden port 443, przez który tuneluje cały ruch na pozostałych portach? Choć na bezpieczne połączenie ustawiłem port inny niż 443 i próbowałem port 443 przypisać do openvpn, to wywalił błąd, że ten port jest zarezerwowany dla innych usług. Niech zgadnę: Dla MyQnapCloud?
 
No tak, ale interfejs openvpn na qnap się rzucał, że nie można ustawić tego portu. Pewnie dlatego, że jest wykorzystywany przez myqnapcloud, bo na niego mogę się wbić.
O właśnie, może wyłączę myqnapcloud i sprawdzę czy będzie się rzucał.
Sprawdziłem:
upload_2016-5-15_20-3-59.png
 
No dobra, ale nie wiem czy się dobrze rozumiemy.
1. Do folderu Web muszę wrzucić pliki mojej strony?
2. Chodzi mi o połączenie openvpn, żebym mógł połączyć się z NAS za pomocą klienta na zdalnym PC.
Możesz troszkę rozwinąć temat? Spróbowałem tak:
upload_2016-5-15_20-15-42.png


ale na zdalnym PC przekierowuje mnie na port bezpiecznego połączenia:
upload_2016-5-15_20-17-53.png

Wyłączyłem w cholerę serwer www (i tak miał ustawiony inny port) i nadal coś blokuje.
upload_2016-5-15_20-34-5.png