Pomoc Zdjęcia na ekranie startowym

piotrekwrc

piotrekwrc

Entry Technician
Q Associate
8 Maj 2013
48
5
8
42
Wągrowiec
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
chciałem się Was poradzić, mianowicie chodzi mi o zdjęcia na ekranie startowym przed zalogowaniem. W jaki sposób je zmienić na "swój zestaw" ?
 
nie można zmienić zestawu - można tylko wgrać swoją tapetę :
Upload 2014 10 20 9 29 32
PS: rzuć okiem do - /mnt/ext/home/httpd/cgi-bin/images/desktop
 
  • Lubię to
Reakcje: piotrekwrc
O ile dobrze myślę jest możliwość od firmware 4.1 wybrania pulpitu interaktywnego (OGÓLNE=>Ekran logowania) i tam można zamieścić swoją galerię. Zdjęcia są w folderze Multimedia i wyświetlane są losowo lub ostatnie 100 udostępnionych. Oczywiście muszą być udostępnione jako public photo, czyli dla wszystkich.Tak uzupełniając jesli chcesz aby to nie była ściana zdjęć tylko pojedyncze zdjęcie to nie da się tego zmienić z poziomu QTS. @pigers podał sposób na zmianę tapety ale już na zalogowanym pulpicie. Aby dobrać się do tła przed logowaniem trzeba odpalić konsole np. putty i z tego poziomu można się dostać do plików tła.
lokalizacja: /home/httpd/cgi-bin/images/desktop/ pliki destop-1.jpg, desktop-2.jpg etc.
 
Aby dobrać się do tła przed logowaniem trzeba odpalić konsole np. putty i z tego poziomu można się dostać do plików tła.
lokalizacja: /home/httpd/cgi-bin/images/desktop/ pliki destop-1.jpg, desktop-2.jpg etc.
podałem ogólna ścieżkę - można tam pozmieniać dużo rzeczy - jest tylko kwestia sprawdzenia czy po restarcie NAS nie zostaną przywrócone fabryczne - bo jeśli tak to trzeba sobie dopisać skrypcik do autostartu który podmienia to co trzeba ;)
 
jest tylko kwestia sprawdzenia czy po restarcie NAS nie zostaną przywrócone fabryczne
Zostaną więc albo za każdym razem ręczna zmiana albo (co polecam) skrypcik do zmiany. Tapeta na ekranie logowania to niestety jedyna rzecz której nie da się zmienić z poziomu WWW przez QTS.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to wrzucam swoje małe wypociny ;)
 

Załączniki

  • home.zip
    450,7 KB · Wyświetleń: 74
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dobra "ogarniacze" :) a może tak ktoś mógłby krok po kroku napisać jak to ogarnąć(lub jakaś sesyjka na temaviewer :) ), bo ja jakoś nie mam "nerwów" do tego i moja wiedza jest mizerna (cały czas się dokształcam). Do tej pory mój QNAP służył mi tylko jako serwer multimediów...Ale chciałbym go zmusić do większej pracy :)
 
1. Proponuję ściagnąć sobie putty.exe i uruchomić konsolę. Wystarczy wpisać adres ip NASa zaznaczyć SSH i się połączyć. Login: admin a hasło takie jakie masz ustawione.
2. Potem przeczytaj w "How-To's" temat "Grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?"
3. Mając odpalonego MC możesz swobodnie dostać się do plików, o których piszemy.
4. Przygotuj sobie własne tło lub wgraj to co wystawiłem zastępując jeden z plików QTS (desktop-1,2,3 ....). Na NAS przeniesiesz go przez dowolny folder sieciowy.
5. Wybierz pulpit logowania na stronie www QTS (ten który podmieniłeś) i zatwierdzasz.
6. Czyścisz casche przeglądarki i masz do kolejnego restartu nowy wygląd :) Tapetę na zalogowanym pulpicie zmieniasz tam gdzie wskazał @pigers

To co podłączyłem zawiera nieco więcej zmian niż samo tło. U mnie wygląda to mniej więcej tak:
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    118,4 KB · Wyświetleń: 50
  • 2.jpg
    2.jpg
    138,9 KB · Wyświetleń: 48
  • 3.jpg
    3.jpg
    122,4 KB · Wyświetleń: 66
zaczelem się bawić i chyba cos spier....em :) i zapomniałem zrobić kopii :( moja strona startow wygląda masakrycznie :p czy "zainicjuj ponownie NAS" przywróci mi jej pierwotny stan? bez kasowania danych?
 
Możesz dać screen ? Te ustawienia o których pisałem po restarcie wracają do fabrycznych. Napisz dokładnie co zrobiłeś no i mam nadzieję że stosowałeś je na wersji 4.1 ? W 4.0 o ile dobrze pamietam były jakieś różnice. Jesli masz 4.0 to zrób upgrade do 4.1.
 
Najnowsza wersja...co zrobilem?skopiowalem twoj plik "home.zip" w odpowiednie katalogi na moim qnapie (posiadam ts212)...bez zrobienia wcześniejszej kopii swoich plików...screenBeztytuu
 
W razie dalszych problemow sprawdz prawa do plikow. Tu moze byc problem. Ostatecznie zapodaj upgrade do tej samej wersji softu.