Kawa i papierosy Zewnętrzna kamera z wifi.

Wezyr

Moderator
Q's Professional
9 Styczeń 2016
209
33
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Niestety nadszedł moment zakupu kamery do monitoringu, gdyż za dużo dzieje na parkingu przed blokiem. Kamera będzie zamontowana w narożniku balkonu i skierowana na parking (odległość: około 15 metrów). Szukam kamery zewnętrznej obsługującej wifi (najlepiej 5 GHz, jak będzie 2,4 GHz to też dobrze), z dobrym obrazem zarówno w dzień jak i w nocy, z sensownym supportem producenta (nie chińskie "coś" zrobione na 3 zmianie), wysyłanie danych na ftp. Budżet to około 600 zł. Wstępnie wytypowałem Foscam FI9900P, która raczej spełnia powyższe oczekiwania, niestety nie posiada regulacji poziomej i kąt widzenia 96 stopni. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Mogę minimalnie podnieść budżet, ale musi mieć to uzasadnienie.
 
No faktycznie wybrałeś sprzęt z dobrym wsparciem. Foscam Forum • View topic - Foscam FI 9900P review.
Może jak dopiszesz sie tam jako trzeci coś odpowiedzą.

Ale wracając do tematu to w tej cenie będziesz miał tylko Chinole bez wsparcia. BTW Foscam do nich też się zalicza.

Więc albo się z tym pogodzisz albo zwiększysz budżet przynajmniej dwa razy.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
 
mariuszsal - nie pocieszyłeś tą informacją :/ Ocenę brałem na podstawie testów YT, live demo oraz ocen z amazon.
Na jakich producentów zwrócić uwagę? Jakiś konkretny model?
 
Musisz się sam zastanowić, jak widzisz sami się tu bawimy Chińskimi zabawkami i jakoś dajemy radę. Pytanie na ile to ma być profesjonalne/stabilne. No i czy koniecznie z wifi bo to trochę ci zawyża budżet. Nie masz możliwości podłączenia eth gdzieś w okolicach zasilania ? Mógłbyś puścić jednym kablem power plus data (PoE).
Co do producentów i kamer to jedynie Yudor'a z czystym sumieniem mogę polecić. Bo to na razie jedyna cam która po prostu działa tak samo jak działała w dniu zakupu. Na forum @Silas Mariusz może ci pomóc dobrać odpowiedni model i ew. coś zrabatować.

BTW 15 metrów to spora odległość, więc radziłbym ci szukać czegoś ze zmienną ogniskową, bo przy szerokokątnych z tej odległości to że tak powiem, będziesz miał ogólny ogląd na sprawę :)
 
Z tym wifi to jest znaczne ułatwienie ze względu układ mieszkania i plan połączenia: Na balkonie mam gniazdo zasilania z którego chciałem skorzystać, balkon sąsiaduje z salonem gdzie cały sprzęt (w tym Qnap) lata po wifi. Z założenia kamera miała zrzucać dane, poprzez ftp, na router który znajduje się w innym pokoju. Aktualnie wiercenie i przerzucanie kabli słabo wygląda a wolałbym aby dane były przechowywane na routerze, który jest dalej, niż na Qnap. Inna opcja to kombinowanie z adapterem powerline...

Co do stabilności/producenta: Jeżeli jest sensowny support mogę wejść w chińskie wynalazki, stabilność najważniejsza.
Na listę wskoczyły kamery HikVision DS-2CD2112F-IW oraz DS-2CD2122FWD-IW.
 
LAN możesz puścić po sieci 230V.
Jest to dużo stabilniejsze połączenie niż po WLAN.
 
LAN możesz puścić po sieci 230V.
Jest to dużo stabilniejsze połączenie niż po WLAN.
Oczywiście, że mogę i wspomniałem o tym w poście powyżej twojego. Jednak ze względu na czas i budżet priorytetem jest kamera.
 
Zacznij od kamery z której będziesz zadowolony.
To będzie największe wyzwanie.