Pomoc Zmiana adresów IP z kart sieciowych których fizycznie już nie ma w systemie.

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Cześć,
wymieniłem dodatkową kartę sieciową z 2 x 1GBe na 1 x 10Gbe. Przed wyjęciem starej karty zapomniałem "zdjąć" z niej przypisane adresy IP.
System gdzieś przechowuje te dane i nie mogę ich zmienić i tym samym przypisać tych adresów do innego kontrolera.

Sprawdzałem w etc/networking/interfaces ale tutaj nic już nie ma....

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20181110
Model serwera: QNAP TS-470
 
Jak sobie poradziłeś z tym problemem? Usunąłeś nadmiarowe wpisy z configu czy ustawiłeś im IP z kosmosu?
Po migracji na nowy NAS mam ten sam problem: stary nas miał 4 porty sieciowe, nowy ma 2 porty. W configu mam natomiast wszystkie 6: 4 LAN ze starego NAS od eth0 do eth3, oraz 2 LAN z nowego NAS bond1 oraz bond2.
Zmodyfikowałem uLinux.conf, po restarcie w pliku nie ma już żadnego ze starych IP. Ale QTS nadal nie pozwala na ustawienie adresu, który chcę :/
 
Ja wyrzuciłem te zbędne interfejsy z configu, ale nie wiem czy pomogło.
Nie zdążyłem sprawdzić, ponieważ zaraz później przy istalacji Entware coś mi się pochrzaniło i system nie startuje niektórych podstawowych procesów, jak np ssh i teraz staram się go połatać. Tak że sprawdzę dopiero jak będę mógł normalnie na nim pracować.
 
U mnie pomogło dopiero zresetowanie ustawień sieciowych - sposób jest opisany w podwieszonym temacie na forum :)

Ogólnie trochę było zabawy, dzisiaj po jednym dniu wszystko działa ok. Chociaż i tak obawiam się że migracja na nowego NASa jeszcze ma dla mnie niespodzianki, których nie odkryłem ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: whitemax

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Reset 3 sec.