zmiana adresu strony adrs_ip/Joomla na przyjazny

jasiak

Nowy użytkownik
Noobie
18 Czerwiec 2012
1
0
1
wiytam

ma qnap i na nim joomla i adres strony ( chce aby dzialala ona tylko jako strona intranetowa) to powiedzy 192.168.2.4/Jommla. czy i jak zrobic aby strona byla dostepna np pod przyjaznym adresem companyweb. qnap pracuje w srodowisku domenowym a wiec jest tez serwer DNS na windows 2008. jestem zielony w temacie wiec bede wdzieczn za wszystkie uwagi i pomoc
 
Wydaje mi się, że mam podobny problem, wykupilem domene w ovh i przekierowanie działa , ale adres wyświetlany po otwarciu stronki to IP/Joomla. Mam win8 , nie mam serwera dns, mam pub IP na qnapie.
 
Nie jestem zwolennikiem robienia przekierowań domeny na docelowy adres IP - przez całe życie używałem do tego DNS'ów. Ale ostatnio przekierowywałem domenę na swój serwer NAS i ku mojemu zdziwieniu zadziałało to należycie - ping domeny oddawał mi zadeklarowane IP.

A więc możliwe, że zrobiłeś zwyczajne przekierowanie WWW?
 
Tak jest to możliwe, robię to 1wszy raz, dziekuję za odpowiedz, możliwe że dziś z tym jeszcze powalczę.

Sprawa dotyczy gameplayzmaxim.pl
Wpisując ten adres w IE 10 (qnap jest w mojej sieci wewnętrznej i on ma pub IP) otwiera mi się żądana strona.
Znajomy z innej sieci nie możę tego otworzyć na IE 6
Znajomy wpisując adres ip/Joomla normalnie otwiera stronę.

Na Firefoxie od razu otwiera nam się strona https://ssl0.ovh.net/fr/ (https://ssl0.ovh.net/pl/)

W Ovh zrobiłem przekierowanie na IP z ich dns (rozumiem że to robię korzystając z ich serwera dns)

W Virtual host na qnapie mam katalog Web/Joomla przekierowany ? na gameplayzmaxim.pl i www.gameplayzmaxim.pl

Co robię źle ?

aha po wpisaniu ip/Joomla wszystko działa i u mnie i u kolegi na obydwu przegladąrkach (IE6 trochę się krzaczy)
 
Ostatnio edytowane:
Tak na szybko bo muszę wreszcie iść spąć |-) ... czy jak zrobisz whois domeny to zwraca Ci adres IP, który przekierowałeś? http://whois.net
Jak coś to później powalczymy ... Papapa

Zmieniłem jeszcze opcję w serwerze www (qnap) register global (fajeczka) i zaczęło działać na mozilli.
Ale tylko mi, a koledze dalej poczta z Ovh.
Co się okazało dziś rano wszystko chodzi jak należy.

Aby nie wyświetlało się ip/Joomla musisz użyć virtual host (zakładka serwer www (Qnap)).
Pliki mam u siebie domena wykupiona w ovh . Za pierwszym razem próbowałem przekierowania (ale to nie to o co mi chodziło) a za drugim razem 2ga opcja w ovh (nie pamiętam) z wykorzystaniem ich dns.
 
Przyjmuję, że masz dynamiczne IP.
Najprościej jest zrobić w następujący sposób:
1. Prace związane z Qnap

W Qnap masz bezpłatną usługę myQNAPcloud, która działa fantastycznie bez aktywowania co miesiąc jak to masz na www.no-ip.com.
Rejestrujesz się w niej (banalna sprawa), a w Qnap logujesz się na zarejestrowane dane, czyli:
myQNAPcloud ID (QID) : adres mailowy jaki podawałeś przy rejestracji
Nazwa myQNAPcloud: nazwa Twojego serwera np. początek domeny, którą wykupiłeś
Adres internetowy NAS QNAP: twoja_nazwa_serwera.myqnapcloud.com

Dzięki temu możesz zobaczyć swoją stronę WWW wpisując adres w przeglądarce: twoja_nazwa_serwera.myqnapclou.com/joomla
lub jak wolisz : twoja_nazwa_serwera.myqnapcloud.com/wordpress

Jeśli wpiszesz sam adres bez /joomla lub /wordpress zobaczysz stronę logowania do Qnap.

2. Prace związane z OVH

Wchodzisz a stronę OVH: https://www.ovh.pl/managerv3/
Logujesz się na swoje dane.
Po lewej stronie na górze masz:

Hosting z domeną
nazwa_twojej_domeny - klikasz na adres Twojej domeny

Teraz wchodzisz w zakładkę:
Domeny&DNS
wybierasz:
Przekierowania WWW
wybierasz opcję: Stwórz - wpisując wcześniej utworzony adres w punkcie 1 mojego opisu:

Przekierowanie dla: zostawiasz puste pole ( dalej pojawia Ci się nazwa Twojej domeny)
na: twoja_nazwa_serwera.myqnaplcloud.com/joomla
wybierasz opcję Typ: niewidoczne
Opis: np. moja strona
Słowa kluczowe: może zostać puste pole

Wybierasz: Zatwierdź

Teraz ponownie wybierasz: Stwórz

Przekierowanie dla: www ( dalej pojawia Ci się nazwa Twojej domeny)
na: twoja_nazwa_serwera.myqnaplcloud.com/joomla
wybierasz opcję Typ: niewidoczne
Opis: np. moja strona
Słowa kluczowe: może zostać puste pole

Wybierasz: Zatwierdź.
Dzięki tej operacji widzisz swoją stronę wpisując w przeglądarce adres z wpisanym www. i bez.

Pamiętaj, że zmiany na serwerze OVH i innych nie następują natychmiast, więc musisz trochę poczekać, czasami nawet 24h.

U mnie działa, jak coś pisz to pomogę.

Jeszcze jedno.
Sprawdź ustawienia portów na routerze.
Jeśli nie czujesz się za mocny w tych sprawach, Qnap pomorze przez opcję:
"Automatyczna konfiguracja routera"


Pozdrawiam

Zbyszek
 
napisałem że mam publiczne IP ,
I jak robiłem samo przekierowanie www to zostawał adres IP/Joomla, (miałem utworzone pole w virtual hoście Web/Joomla na adres strony)
A gdy wykorzystałem 2gą opcję z podaniem dns poszło dalej ale widocznie musialem poczekać na jakąś akceptację.
Problem rozwiązany.
Jak będę miał chwilę to napiszę jak mam to ustawione.