Pomoc Zmiana nazwy udziału na dysku USB.

Pecus

Entry Technician
Q Associate
7 Luty 2015
78
15
8
51
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.

Taki mały problem mam. Kończę własnie w domu migrację starego freenasa na TS-119.
Pracować ma to tylko jako NAS po SMB i dodatkowo czasem ściągaczka do torrentów.
Chciałem zachować nazewnictwo udziałów, tak by na klientach nic się nie zmieniło.
Jeden tych udziałów jest dyskiem zewnętrznym na USB. No i tu pojawia się problem. Nie da się nadać mu nazwy innej niż USBDisk1 (przynajmniej ze standardowego interfejsu użytkownika).
Jako że mam też TS-431 z podpiętymi dyskiami USB z tą samą wersją oprogramowania i tam można nadać etykiety tym dyskom, które są także nazwami udziałów, założyłem że w TS-119 będzie tak samo.
Stąd pytanie, jak nadać nazwy dyskom USB a co za tym idzie udziałom sieciowym w przypadku TS-119 ?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160201
Model serwera: QNAP TS-119
 
I tak jest u mnie na TS-431, a na TS-119 już nie.

W TS-431 okienko informacji o dysku USB wygląda tak:
adl.dropboxusercontent.com_u_1756153_Label.jpg


Jak widać, można edytować etykietę.
W TS-119 nie ma w tym oknie wiersza Etykieta i nigdzie nie da się ani wyświetlić ani ustawić tego parametru. Dysk jest zawsze widoczny jako USBDisk1 . Uprzedzając pytania... ten sam dysk podłączony do TS-431 i jest odpowiednia etykieta oraz opcja jej zmiany w powyższym oknie. Po przepięciu do TS-119, brak etykiety i możliwości zmiany.
Firmware w tej samej wersji na obu Qnapach.
 
pisz ticketa do QNAPa ze babola maja w systemie pod ARMy
workaround - zrobić łącze symboliczne
Bash:
ln -sf /share/NOWA_NAZWA /share/USBDISK1
wada - po wyjeciu urzadzenia USB nie bedzie dzialac.