Pomoc Zmiana nazwy/usunięcie folderu głownego

D

Damian9876

Guest
Jak mogę zmienić nazwę folderu który utworzyłem sobie jako pierwszy w QNAP przez przeglądarkowy File Station? Pliki wewnątrz tego folderu mogę usuwać i zmieniać ich nazwy, ale tej opcji nie ma już przy głównym folderze?

Druga sprawa, czy mogę usunąć (i jak) foldery które były utworzone na początku, takie jak home, homes, Public, Multimedia itd? Nie mam tam nic, nie będę mieć, utworzyłem własny folder.
 
Druga sprawa, czy mogę usunąć (i jak) foldery które były utworzone na początku, takie jak home, homes, Public, Multimedia itd? Nie mam tam nic, nie będę mieć, utworzyłem własny folde
Jesli je pousuwasz bedziesz miec problemy z niektorymi stacjami do QNAPa.
Jesli nie chcesz ich widziec to poprostu je ukryj:
upload_2015-4-9_0-22-2.png


a w zasobach bedzie tak to widoczne:
upload_2015-4-9_0-23-48.png
 
Osobiscie mi sie to nigdy nie udalo. Zgaduje, ze sie nie da pod File Station, bo glowny katalogo (ROOT) jest traktowany jako udostepniony zasob, wiec jego zawartosc da sie zmieniac, ale juz jego samego nie ... bo np. ktos ma ten zasob (nazwe) zamontowana jako naped. Tutaj zgaduje i szukam sensu ... na sile. Ja osobiscie przenosilem zawartosc z takiego "zasobu" do innego a ten 1 poprostu usuwalem.
 
Tylko dodam, że zmiana nazw folderów współdzielonych jest możliwa przez ssh bez konieczności ich usuwania.
Aby poprawnie były wyświetlane w File Station i innych usługach trzeba zmienić wpis (ścieżkę do nowego oraz jego nazwę) w /etc/smb.conf

W ten sam sposób można również przenosić udziały pomiędzy wolumenami bez konieczności usuwania i ponownego ustawiania uprawnień do nich.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zmiana nazwy folderu
  2. Zmiana nazwy/usunięcie folderu głownego
  3. zmiana nazwy folderu public
  4. usunięcie folderu głownego