Pomoc Zmiana przestrzeni dla migawek

_Toem

Entry Technician
Q Associate
7 Grudzień 2010
91
10
8
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam i pytam forum
Co mamy - a jest pula 2x4TB (RAID1) dyski dająca zasoby 3.63 TB na niej jest wolumen 3,29 TB ( wraz z systemem)
Pula reprezentuje aktualnie stan
Wolumen/LUN 95% nie przypisane 0% ostrzeżenie 90% przestrzeni dla kopii migawkowej 5%
Było trochę ruchu zapotrzebowania na dysk wiec zmieniono do 5%, teraz ruch unormowany wolumin zajęty w 50% i tak się utrzymuje.

Pytanie- jak bez większej kombinacji zmienić wartość przestrzeni dla migawek ?
Jak zwiększyć przydział dla migawek !? Czy pozostaje tylko wyłączenie rezerwacji!? ktoś ćwiczył ?
Jak zwolnic / zmienić miejsce nieprzypisane aby np podnieść przydział migawki do 10%?

Koncepcja instalacji od zera aby zmienić ustawienia nie jest planowana a inne kieszenie są już zajęte.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP TVS-663
 
O ile mi wiadomo, ale mogę się mylić, jeżeli nie zrobiłeś tego na początku to już nie zrobisz. Migawki możesz jedynie wyłączyć później. Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi
 
Ano dzięki za info " ...jeżeli nie zrobiłeś tego na początku to już nie zrobisz ..." ale skoro na początku było np 20% i było możliwe ustawienie na mnie to liczę na to że są jakieś magiczne ruchy które pozwolą w 2-ga stronę działać . np przez działanie jakimiś komendami systemu na obszar zasobu dyskowego. Nie mam możliwości zabawy w tym kierunku ale może ktoś już ten problem rozgryzał?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wyłaczenie migawek
  2. wyłączenie raid1