Zmiana TS 239 PRO II na lepszy

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Posiadam od jakiegoś czasu model TS 239 PRO II. Służy mi dzielnie i spełnia moje oczekiwania (choć virtualizację chciałbym mieć). Wiadomo jednak, że kto stoi w miejscu ten się cofa :)

Pomyślalem sobie, że może powinienem odświeżyć serwer. I tu powstaje pytanie: czy warto, a jeżeli tak to na jaki.

Nadal chciałbym mieć sprzęt 2 dyskowy. W zasadzie do wyboru jest tylko TS 251 i TS 253 PRO. Czy wymiana na którykolwiek z nich ma sens? Odczuję dużą róznicę pomiędzy nimi? Suche fakty typu procek szybszy o ileś tam nie zawsze przekaładają się na odczucia podczas użytkowania.

Proszę o pomoc w wyborze
pzdr
Gregor
 
Napisałeś o wirtualizacji. No działa, XP, 7, Vista działa i chodzi.Płynnie nie bo brakuje grafy ale jeśli się powyłącza wszystkie graficzne pierdołki to można spokojnie pracować.

Wszystko zależy do czego konkretnie chcesz tą wirtualizację wykorzystać bo jeśli np do postawienia Ms SQL to będzie chodzić ale uzbroić się będzie trzeba w cierpliwość.. Do konwersji materiałów video do dalszej obróbki zapomnij na tym sprzęcie.

Jeśli wierzyć testom w sieci skok wydajnościowy rzędu 5-7%.
 
Tak naprawdę to nie potrzebuję tej virtualizacji. :) Po prostu gdyby była to może bym się nią pobawił :)

Nie chciałbym tylko np za 5 lat sprzedać mojego 239 za 200 zł a nowy model kupić za 2000 zł. Może dziś jest dobry czas na przesiadkę mniejszym kosztem. Ale jak mam wydać pieniądze i mieć prawie to samo to "po co przepłacać" :)
 
Ja jestem zdania że serwer kupując wybieram to co w perspektywie dzisiaj i kolejnych miesięcy a nawet lat ( max 2 ) będę wymagał od serwera.
Czasami nawet na wyrost ale jest to zabezpieczenie aby nie tracić nie potrzebnie czasu na migrację.
W grudniu stałem się posiadaczem TS-451 ponieważ mam plan na niego do końca następnego roku. Tzn bazy sql muszą działać, plex jak i cloud działa wyśmienicie.

Wymagania rosną w trakcie ale też po coś kupowaliśmy ten serwer. Dlatego w grudniu za rok kupuję TVS :) Ponieważ jedna maszyna to mało a jest męczące przełączanie między. Dobrze że rzadko to jest potrzebne. No i przejść całkowicie na 1080 :)